Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zločinecká skupina nelegálně kšeftovala s tabákem

130 tun tabákových listů dovezla do České republiky nelegálně zločinecká skupina složená z ze 6 Čechů, ale pod vedením Poláka. Jejich provinění spočívá v tom, že neodváděli spotřební daň. Státu způsobili mnohamilionovou škodu. Zločin už projednává krajský soud.

Na lavici obžalovaných Krajského soudu v Ostravě usedlo celkem sedm mužů. Zajímavé je, že celou skupinu vedl Polák Jaroslav Juszczyk. Ostatní členové gangu byli Češi. Jeho pravou rukou byl Miroslav Rebidáš, přes kterého uděloval pokyny ostatním a také je vyplácel.

Alexandr Dadam, státní zástupce: "Obžalovaní jsou obviněni ze spáchání dvou trestných činů, a to zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby spáchaného ve prospěch organizované zločinecké skupiny a ze zločinu účasti na organizované zločinecké skupině."

Gang tabákové listy dovážel z Polska. Na různých místech je pak muži zpracovávali. Napařovali, řezali a sušili. Hotové balíky pak zase odváželi. Jeden z dělníků vše při výslechu podrobně popsal. Denně vyrobili kolem 20 pytlů tabáku. Za jeden dostávali až kolem stovky. Daně ale nikdo neodváděl.

Jiří Barč, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: “Obžalovaným je kladeno za vinu, že v letech 2013 - 2014 nakoupili více než 130 tun tabákových listů, které dovezli na území České republiky, tady je zpracovali a z výsledného produktu neodvedli spotřební daň. Hrozí jim 10 let vězení.”

Podle obžaloby přivezl gang do Česka asi 130 tun tabákových listů. Státu zkrácením daně způsobil škodu přibližně 216 milionů korun.
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Asistent Group s.r.o. - pracoviště Kostěnice 196

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

VSP WORK s.r.o. - pracoviště ECOS Choceň, s.r.o.

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků