Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Případů domácího násilí je v MS kraji stále mnoho

Případů domácího násilí v našem kraji stále neubývá. Policisté v těchto případech využívají institutu vykázání násilníka ze společného obydlí. Tradičně je těchto případů nejvíce v Ostravě. Alarmující je, že jsou v problematických domácnostech stále častěji přítomny i děti. Naposledy jsme takový případ natáčeli v Dívčím Hradě na Bruntálsku.

Na konci ledna jsme vysílali v našem zpravodajství reportáž o nálezu ostatků nedonošeného dítěte v bytě v Dívčím hradě na Bruntálsku. Jednou z policejních vyšetřovacích verzí je ta, že žena porodila mrtvé dítě poté, co ji druh brutálně zmlátil. Domácí násilí bylo podle matky na denním pořádku.

matka údajně týrané ženy: “Kopal ji do břicha. Ona byla celá pomlácená na obličeji i na rukou. Ta holka byla celá modrá.”

Klasickým znakem domácího násilí je to, že týraná žena násilí zlehčuje a dává ho za vinu sobě.

údajně týraná žena: “To je moje vina. Ne jeho. On je hodný na děti a je hodný i na mně. Já jsem do něho rýpala, tak jsem dostala pár facek.”

V loňském roce bylo v MS kraji vykázáno kvůli domácímu násilí 117 osob, o 5 méně než o rok dříve.

Stanislava Klečková, PČR Ostrava: “Vykázání má své zásady. Je uzákoněno v zákoně o policii. Podstatou je omezení násilné osoby a ochrana oběti na dobu 10 dnů.”

Nejvíce - 51 osob bylo vykázáno v Ostravě a naopak nejméně z celého kraje na Novojičínsku - 6. Nejčastěji se vykazuje v únoru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy