Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mrazy jsou pro bezdomovce smrtelně nebezpečné

Tuhé mrazy si už v Ostravě vyžádaly za tři dny 3 mrtvé bezdomovce. Přesto mnozí z nich stále odmítají využívat místa v sociálních zařízeních, kterých je v Ostravě dostatek. Například v Charitním domě Benedikta Labre ve Vítkovicích rozšířili denní služby o noclehárnu pro 50 osob.

Charitní dům Benedikta Labre v Ostravě - Vítkovicích je mezi bezdomovci oblíbený. Mnozí ho navštěvují i několik let. Většinou funguje jako denní centrum, ale nyní v tuhých mrazech slouží i jako noclehárna. V noci na úterý nezbylo jediné z 50ti míst.

bezdomovci: “I když byla zima, tak se dalo spát venku…když máte spacák a nefouká na vás. No ale v tomto ne. Člověk má strach, jestli se ráno vzbudí.” 2/ “Je to těžké přežít večer, spíte pod mostem a tak, je to kruté.”

Mezi klienty charitního domu jsou dokonce i mladí lidé, kteří nezvládli odchod z dětských domovů, ale také důchodci. Často jsou mezi nimi narkomané.

Petr Matěj, vedoucí Charitního domu Benedikta Labre: “Pokud má někdo v krvi víc, než by měl, můžeme mu vstup omezit. Toto jsou jasně daná pravidla.”

V charitním domě dostanu bezdomovci zdarma najíst a napít a mohou se osprchovat. Pracovníci jim také často radí. Na ulici jsou ale i bezdomovci, kteří o pomoc nestojí.

bezdomovec: “Co nadělám.”

Bezdomovci většinou říkají, že služeb charitních nocleháren nevyužívají, protože se tam krade. Už si ale neuvědomují, jak nebezpečný je mráz. Za tři dny v Ostravě umrzli tři lidé.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

STAMONT-METAL International,spol. s r.o. - J.M.KAPA

od 16 100 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

od 42 510 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků