Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hádka kvůli sexuální orientaci skončila vraždou

Nestřídmé pití alkoholu a hádka kvůli sexuální orientaci - to jsou asi hlavní příčiny vraždy, kterou řeší Krajský soud v Ostravě. Tělo zavražděného bylo nalezeno v bytě v Rýmařově až týden po jeho smrti. Obžalovaný tvrdí, že šlo o sebeobranu.

Obžalovaný 56letý Ladislav Ištok se se svou obětí prý znal už asi 30 let a byli dobří kamarádi. Spočívalo to v tom, že se spolu často opíjeli. Stejně tomu bylo i loni v červnu. Začali už kolem 8 ráno. Pili vodku a pivo. Někdy k večeru se pohádali. Muž si totiž prý stáhl tepláky a chtěl po Ištokovi sex.To ho rozčílilo. “Ten incident se odehrál beze svědků. Obžalovaný tvrdí, že mu poškozený začal činit nějaké sexuální návrhy. On to odmítl a naopak mu řekl, že to řekne jeho sestře. Poškozenému se to nemělo líbit a podle verze obžalovaného, na něj měl vzít nůž jako první,” vysvětlil státní zástupce Vít Legerský.

Co se přesně mezi muži stalo není jisté. Ištok byl buď hodně opilý a nebo neříká pravdu. Každopádně v těle oběti napočítal soudní lékař 4 bodné rány. Ištok připouští pouze jednu a ještě náhodnou, kterou mu zasadil v sebeobraně. Prý na něj útočil kuchyňským nožem. O bodnutí do zad neví. Mluvčí Krajského soudu v Ostravě Jiří Barč oznámil délku hrozícího trestu. “Pokud bude obžalovaný uznán vinným, hrozí mu 10-18 let vězení.”

Tělo zavražděné muže našel syn až týden po události. Ištok tvrdí, že vůbec nevěděl o smrti svého kamaráda. Prý u něj dokonce několikrát klepal a myslel si, že mu neotevírá schválně. Oba nože našli policisté v Rýmařově pod mostem přes nedaleký potok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy