Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bankovní lupič z Ostravy se asi vydával za Slováka

Policisté stále marně pátrají po lupiči, který na konci roku přepadl pobočku Raiffeisen banky v Ostravě - Porubě. S pistolí v ruce požadoval po pokladní vydání hotovosti a ta mu ze strachu o život peníze vydala. Zřejmě se vydával za Slováka.

19. prosince vešel do pobočky Raiffeisen banky v Ostravě - Porubě maskovaný muž. Přes obličej měl šálu a jedna z pracovnic se jej dokonce z legrace ptala jestli je mu taková zima. Muž řekl slovensky “dievčatá v kludu” a šel rovnou k pokladní přepážce. Tam už ale prý mluvil česky. kriminalista Radim Bena upřesnil: “Při vstupu do pobočky řekl v kludu dievčatá slovensky a pak už pokračoval česky, že chce peníze nebo pokladní zabije.”

Muž sice mával pistolí, ale není jisté zda byla pravá. Často se totiž při přepadeních stává, že lupiči používají maketu z hračkářství. Lupič si přibližně 200 tisíc korun nacpal do tašky a odešel. Vyděšená pokladní zmáčkla tísňové tlačítko. Její nadřízená o přepadení nechtěla mluvit. “Omlouvám se, ale já nemůžu za sebe poskytovat informace.”

Muž to v okolí banky dobře znal a rychle pěšky zmizel mezi domy. Policisté sice okolí pečlivě propátrali a to i se psy, ale nic podstatného už nezjistili. “Byl to profík, protože byl dobře maskován a měl dobrou příchodovou a odchodovou trasu. Může to být místní občan a nebo si to natipoval,” dodal kriminalista Radim Bena. Pokud muže na záznamu kamer poznáváte, neváhejte kontaktovat policisty na bezplatné lince 158.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy