Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Recidivista z Rýmařova si za vraždu odsedí 14 let

Krajský soud vynesl verdikt nad Ladislavem Ištokem, který loni v Rýmařove ubodal svého kamaráda. Senát obžalovanému neuvěřil, že se jen bránil a poslal ho za mříže na 14 let. Pro obžalovaného je to již 21 odsouzení.

K vraždě, která se odehrála loni na počátku června v Rýmařově, vůbec nemuselo dojít nebýt alkoholu. Ladislav Ištok a jeho oběť se totiž znali už 30 let a byli kamarádi. V osudný den spolu, jako už mnohokrát před tím, popíjeli alkohol a vypili ho opravdu mnoho. Tak mnoho, že se kamarád začal obnažovat a požadoval po Ištokovi sex. Státní zástupce Vít Legerský doplňuje. “Ten incident se odehrál beze svědků. Obžalovaný tvrdí, že mu poškozený začal činit nějaké sexuální návrhy. On to odmítl a naopak mu řekl, že to řekne jeho sestře. Poškozenému se to nemělo líbit a podle verze obžalovaného, na něj měl vzít nůž jako první,”

Jenže patolog našel na těle oběti 4 bodné rány a z toho dvě v zádech, takže je vyloučeno, že by šlo o sebeobranu. Soud tuto verzi nazval vratkou, uznal Ištoka vinného z vraždy a poslal ho do vězení na 14 let. “Mám za to, že to soud vyhodnotil pečlivě a citlivě a i uložený trest je adekvátní,” doplnil Legerský.

Je možné, že se Ištok pokusí odvolat a přesvědčit vrchní soud o své verzi o sebeobraně. “Navrhovali jsme zproštění a výsledek jste slyšeli. 14 let nepodmíněně, takže spokojen asi není.” okomentoval rozsudek obhájce obžalovaného Michael Mruzek.

Obžalovaný má 57 let a pokud trest přijme, čeká ho dlouhé vězení. Na svobodu se dostane v důchodovém věku a doufejme, že už ke svým 21 odsouzením nebude přidávat další.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy