Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

XX. ročník Karvinského motýlkářského trojboje

Na krytém bazénu v Karviné se už podvacáté konal závod v motýlkářském trojboji. Tento mezi plavci oblíbený závod opět přilákal stovky plavců z celé Moravy a sousedního Polska. Ne všichni se na startovací listinu dostali.

Krytý bazén v Karviné-Hranicích opět praskal doslova ve švech. Důvodem byl již 20. ročník motýlkářského trojboje, o který je mezi plavci z celé Moravy, Slezka a Polska mimořádný zájem.

Vladislav Tytko, spoluorganizátor trojboje: “Plavou se tu tři hlavní motýlkové tratě, 50, 100 a 200 metrů, pak se sečtou výsledky a nejlepší vyhrává.”

Kulatiny závodu byly také nevšedně zahájeny. Jako první trať uplavali plavci, plavčíci a trenéři plavání, kteří první ročník dávali dohromady. Mezi nimi byl Miroslav Slowik z Prahy.

Miroslav Slowik, bývalý plavec oddílu Kosatky Karviná: “I když jsem tady ze startovních bloků skákal mnohokrát, měl jsem stejnou trému, i když mi je skoro 40 a ten pocit je neuvěřitelný, doplavat do koce a vědět, že na to mám.”

Ze startovního bloku skočil v prvním ročníku a i teď ve dvacátém současný předseda oddílu Kosatek Vladislav Tytko.

“První byl super, to jsem měl o třicet kilo míň, teď jsem byl rád, že jsem doplaval, řekl Tytko.

Závodu se účastnilo i několik plavců pořádajícího oddílu.

Nikola Ostašová, plavkyně oddílu Kosatky Karviná: “To je můj hlavní způsob. Jj to jiné, než ty ostatní způsoby, není to takové snadné, proto mě to baví.”

Nejvíc asi na tento ročník budou vzpomínat plavci, kteří se v šesti věkových kategoriích umístili na předních místech.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy