Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Motorkáři by měli být na jaře velmi opatrní

Teplé počasí, které panuje v celém kraji také způsobilo, že do ulic se po zimě vrátili motorkáři. Bohužel už také lékaři museli dávat dohromady prvního zraněného řidiče, který asi přecenil své schopnosti. Právě nyní by měli být motorkáři, ale i ostatní účastníci silničního provozu dvojnásob opatrní.

V neděli v podvečer spěchali záchranáři do Klimkovic, kde se na křižovatce na ulici Čs. armády naboural motorkář. Narazil do stromu a upadl do bezvědomí. Z heliportu odstartoval vrtulník a muž skončil na operačním stole.“Řidič motocyklu pravděpodobně nezvládl řízení, přejel přes chodník a narazil do stromu. Při události byl těžce zraněn a převezen záchranáři do nemocnice,” upřesnila mluvčí policie Gabriela Holčáková.

Na jaře, když se oteplí, jsou podobné události téměř na denním pořádku. Motorkáři jsou po zimě natěšení na své stroje a neuvědomují si, že několik měsíců na motorce neseděli. Instruktor autoškoly Marek Stibor dodává: “Řidiči by si měli uvědomit, že stav cest po zimě není takový, jako byli zvyklí v minulé sezóně. Za prvé je vozovka studená, za druhé je na ní štěrk a ani vozidla nejsou zvyklá na motorky. Je třeba s tím vším počítat.”

Na motorky by ale neměli zapomínat ani řidiči aut a dávat na ně na jaře pozor. Přes zimu si totiž odvykli, že se k nim mohou zezadu přiblížit velmi rychle. Zkrátka obezřetní a ohleduplní by měli být všichni účastníci silničního provozu a to nejen na jaře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy