Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Motorkáři by měli být na jaře velmi opatrní

Teplé počasí, které panuje v celém kraji také způsobilo, že do ulic se po zimě vrátili motorkáři. Bohužel už také lékaři museli dávat dohromady prvního zraněného řidiče, který asi přecenil své schopnosti. Právě nyní by měli být motorkáři, ale i ostatní účastníci silničního provozu dvojnásob opatrní.

V neděli v podvečer spěchali záchranáři do Klimkovic, kde se na křižovatce na ulici Čs. armády naboural motorkář. Narazil do stromu a upadl do bezvědomí. Z heliportu odstartoval vrtulník a muž skončil na operačním stole.“Řidič motocyklu pravděpodobně nezvládl řízení, přejel přes chodník a narazil do stromu. Při události byl těžce zraněn a převezen záchranáři do nemocnice,” upřesnila mluvčí policie Gabriela Holčáková.

Na jaře, když se oteplí, jsou podobné události téměř na denním pořádku. Motorkáři jsou po zimě natěšení na své stroje a neuvědomují si, že několik měsíců na motorce neseděli. Instruktor autoškoly Marek Stibor dodává: “Řidiči by si měli uvědomit, že stav cest po zimě není takový, jako byli zvyklí v minulé sezóně. Za prvé je vozovka studená, za druhé je na ní štěrk a ani vozidla nejsou zvyklá na motorky. Je třeba s tím vším počítat.”

Na motorky by ale neměli zapomínat ani řidiči aut a dávat na ně na jaře pozor. Přes zimu si totiž odvykli, že se k nim mohou zezadu přiblížit velmi rychle. Zkrátka obezřetní a ohleduplní by měli být všichni účastníci silničního provozu a to nejen na jaře.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

VELUFRA, s.r.o.

od 22 000 Kč/měsíc

Detail

TAMIKO s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Allsaw Group s.r.o. Praha

od 21 360 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků