Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský Business Gate oslavil 2 roky

Už dva roky funguje v Karviné jedinečné zázemí pro start podnikání v podobě centra Business Gate. Nejenže pomáhá podnikatelům v začátcích a studentům radí, jak realizovat své nápady, ale neustále přichází s novými možnostmi.

Centrum pro podnikání Business Gate se nachází na ulici Poštovní a poprvé se veřejnosti otevřelo na jaře roku 2016. Od té doby se tady realizuje jeden projekt za druhým, zhmotňují se myšlenky a nápady studentů nebo se startují nové podnikatelské záměry.

“Spoustu aktivit jsme zlepšili. zefektivnili, hledáme stále nové možnosti, jak těm našim klientům pomoci. Každého půlroku se nám tady vystřídá 40 studentů, pravidelně navážeme komunikaci s osmi novými firmami,” vysvětlila Petra Kantorová, vedoucí centra.

Business Gate město rozjelo ve spolupráci s OPF, i ta na projektech intenzivně pracuje.

Teď, po dvou letech máme jasné výsledky, že Business Gate se povedl, těší mě to z hlediska fakulty, těší mě to z hlediska města i celého regionu,” dodal Daniel Stavárek, děkan OPF Karviná.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: “Hlavně je fajn, že dneska, když jezdím po republice, tak se o něm ví, chválí ním ho. Jsem za to rád. To, co jsme měli v záměru, se povedlo a možná jsme to i předčili.”

I když je toho opravdu hodně, co se tady v centru děje, na další nové projekty je stále ještě dost prostoru, více se teď v centru zaměřují na podporu začínajících podnikatelů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy