Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě podpořilo akci #VyjdiVen zhruba 200 lidí

I v Moravskoslezském kraji se konaly protestní akce studentů pod názvem #VyjdiVen. Na Masarykově náměstí v Ostravě demonstrovalo za dodržování ústavy a demokratických hodnot zhruba 200 lidí.

Nechceme stíhaného premiéra, chceme slušného prezidenta, bojíme se o demokracii. To vše zaznívalo na Masarykově náměstí v Ostravě, kde se sešli lidé na protestní akci studentů s názvem #VyjdiVen.

“Chceme, aby v budoucnu tady začala nějaká větší občanská aktivita, aby se lidé začali zajímat, co se tady děje, aby nebylo řečeno: Jste nás volili, tak teď mlčte, my budeme vládnout,” řekl spoluorganizátor protestní akce Jakub Panáček.

Pod výzvu, adresovanou politikům, se nepřišli podepsat jen studenti.

“Vadí mi trestně stíhaný premiér, který neustále lže. Vadí mi, jak se pan rezident naváží do veřejnoprávních médií,” uvedla účastnice protestní akce.

Nesouhlas se současným politickým děním mohli vyjádřit i studenti středních škol. Je 12.15 a tady v Novém Jičíně před budovou Mendelovy střední školy, kde studují žáci zdravotní školy a zdravotní sestra nikoho venku nevidíme. V Karviné se k výzvě přidala skupinka asi 40 zletilých studentů z gymnázia.

Pokud nebudou politici na protesty reagovat, budou studenti v podobných akcích pokračovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy