Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj bude mít moderní datové centrum

Moravskoslezský kraj neustává ve své snaze o chytrá řešení a proto chce vytvořit supermoderní datové centrum. Půjde o specializovanou IT kancelář, která připraví a vyprojektuje vysokorychlostní datovou síť pro krajská zařízení v celém ragionu.

Celkem 220 příspěvkových organizací s 500 objekty napříč celým regionem chce vedení Moravskoslezského kraje propojit pomocí velkokapacitní datové sítě. Na vše bude dohlížet datové centrum, které bude sídlit bude v budově krajského úřadu. “Zastupitelé odsouhlasili vznik krajské datové organizace, která bude mít za úkol připravit projekt propojení 65 krajských budov pomocí optického kabelu tak, aby ta data mohla chodit rychle a kvalitně.” vysvětlil Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje.

Síť se stane základem pro rozvoj elektronických služeb a veřejné sítě Wi-fi, která bude volně přístupná ve všech krajských veřejných budovách. Propojeny budou například nemocnice, což umožní i zasílání rentgenových snímků. Kraj také ve svých sociálních zařízeních rozvíjí vyšetření lékařem na dálku. “Jedná se o zdravotnickou brašnu, která je zaplněna komplexním přístrojovým potenciálem. Ten formou bezdrátových technologií dokáže to, co by museli provádět v ambulanci praktických nebo specializovaných lékařů.” upřesnil ředitel Ústavu vývoje a klinických aplikací Norbert Schellong.

V budoucnu by si také mohli lidé vše, co potřebují na úřadu, vyřídit z domova přes internet.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy