Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidem na Třinecku se letos dýchalo o něco lépe

Meteorologové vyhlašovali během února a března několikrát smogovou situaci kvůli zhoršených rozptylovým podmínkám. V několika případech byla vydána na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku i regulace pro podniky s prašnými provozy. O něco lépe na tom v kraji bylo letos Třinecko.

Poprvé v letošní topné sezoně vyhlásili meteorologové smogovou situaci 8. února a odvolali ji o čtyři dny později. Od té doby byla vyhlášena ještě několikrát. V takových dnech se zejména starším lidem a dětem hůře dýchá, pobyty venku se omezují.

Smogovou situaci my, protože máme mateřskou školu, sledujeme pravidelně. Za minulý měsíc děti více jak 7x nemohly jít ven,” řekla ředitelka ZŠ a MŠ Prameny Dagmar Glatzová.

Většinou se smogová situace vyhlašovala pro Ostravsko, Karvinsko a Frýdecko-Místecko bez Třinecka.

Blanka Krejčí, ved. oddělení ochrany čistoty ovzduší ČHMÚ, Ostrava: “Je to z toho důvodu, že v oblasti Třinecka v některých případech panují odlišné rozptylové podmínky než ve zbytku aglomerace a projevilo se to i v letošní zimě, kdy na Třinecku byly vyhlášeny dvě smogové situace, zatímco v tom jádru aglomerace byly vyhlášeny tři smogové situace, z toho jedna bez vydání regulace.”

Kvalitu ovzduší ovlivňuje průmysl, doprava a topení v domácnostech, ale podle odborníků také nečistoty, které do kraje míří ze sousedního Polska. Většinou se nepříznivé rozptylové podmínky objevují do konce března.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Horský hotel Portáš, s.r.o.

od 28 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

W. Agency s.r.o. - pracoviště Opava

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Fajnpark s.r.o. .

od 40 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků