Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karvinském talentu si nově zazpívají dua a tria

Prestižní pěvecká soutěž nazvaná Karvinský talent letos nabídla novou příležitost těm, kteří si chtějí vyzkoušet zazpívat před porotou ve dvojici nebo trojici. Kategorii pro dua a tria pořadatelé výjimečně zařadili do této soutěže k 750.výročí města.

Pěvecká soutěž určená pro děti napříč mateřskými, základními a středními školami přilákala letos do Karviné více jak stovku odvážných zpěváků a zpěvaček. Ti už mají za sebou výběrové kolo, ve kterém porota vybírala ty nejzajímavější hlasy.

Letos poprvé v historii dostaly příležitost i pěvecké dvojice a trojice bez omezení věku.

“Protože je 750 let města Karviné, tak jsme se rozhodli i my něčím přispět, vytvořili jsme novou kategorii. Je to kategorie pro dua a tria, přihlásilo se jedno trio a zbývajících 11 duet bude soutěžit o postup do finále, vysvětlila Dagmar Glatzová, ředitelka ZŠ a MŠ Prameny.

O to se pokusila například dvojice dívek ze Základní školy Majakovského. Marie Ferencová, která už v této soutěži zkoušela uspět a Nikol Gelatková, pro níž byl zpěv před porotou talentu premiérou.

Marie Ferencová, soutěžící: “Zpívaly jsme písničku Alone od Alana Walkra.”

Nikol Gelatková, soutěžící: “Písničku jsme zkoušely měsíc, myslím, že to ale umíme zazpívat i lépe.”

Jestli se do finále probojovala právě tato dvojice, prozrazovat nebudeme, divákům finalisty a vítěze ukážeme v Karvinském expresu po skončení celé soutěže, která vyvrcholí 17. května.

Nahlásit chybu

K tématu

Stonavské dožínky 2022

Kombajny sklidily poslední lány obilí a oslava úrody, dožínky, které jsou spojeny s lidovou veselicí, mohly začít. Například ve Stonavě se s...


Nejčtenější zprávy