Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soud vzal do vazby mstitelku, která zabila muže

Mladá mstitelka, která o víkendu zabila v Ostravě muže, zůstane za mřížemi. Okresní soud totiž rozhodl o uvalení vazby. Známé i rodinu mrtvého muže velmi pobouřilo, že dívka byla obviněna pouze z ublížení na zdraví. Podle nich to byla jasná vražda. Prý to i těsně před útokem řekla.

Znovu se můžete podívat na záběry z bytu v Ostravě Muglinově, kde o víkendu probodla mladá dívka 40letého muže. Muž na místě zemřel. Krátce po činu policisté útočnici zadrželi a obvinili z ublížení na zdraví s následkem smrti. V úterý stanula poprvé před soudem. “Obviněná byla vzata do vazby a to z důvodu vazby útěkové a vazby koluzní,” řekla nám soudkyně Lucie Vepřeková.

Podle našich informací dívka přijela pomstít svého otce, kterého zabitý muž zmlátil. Kuchyňský nůž si prý přinesla sebou. Otec se ji v útoku snažil zabránit, ale přišel pozdě. “Vytáhla ten nůž a schovala ho za sebe. Pak říkala ty mě odprosíš, klekneš na kolena a budeš prosit ty m... jedna. On se jí omlouval, že byl ožralý a že nechtěl. Já jsme šla rychle k těm vchodovým dveřím a řekla jsem jejímu tátovi ať rychle jde, že jeho dcera má nůž. On šel dolů a říkal Kačo, co tu děláš? Tak ona chytla ten nůž a bodla ho,” popsala útok svědkyně

Dívka tedy útok plánovala a přinesla si i nůž. Nikdo proto nechápe, proč nebyla obviněna z vraždy, ale jen z ublížení na zdraví. Podle odborníků mohou být rozdíly v maličkostech. “Vražda je jednoznačně úmysl. To znamená, že ten pachatel chtěl někoho usmrtit. U ublížení na zdraví ten pachatel nechtěl způsobit smrt. Chtěl někoho zranit, někoho eliminovat,” vysvětlil advokát Tomáš Panáček.

Je možné, že po prozkoumání důkazů policisté případ překvalifikují na vraždu. V současné době ženě hrozí 8-16 let. Za vraždu by to bylo o dva roky více. Vyšetřování budeme dále sledovat.

Nahlásit chybu


K tématu
Ostravské komunikace, a.s., Ostrava
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

PRETECLON s.r.o. - pracoviště ČR
Karviná
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail