Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polský„Forrest Gump“ má jasný cíl, chce pomoci synovi

Moravskoslezským krajem prochází polský „Forrest Gump“. 38letý Piotr Wróbel má ale jasný cíl. Dojít pěšky do San Marina, aby pomohl svému šestiletému postiženému synovi.

Na první pohled je to obyčejný muž. Ve skutečnosti je to ale supertáta. Doma v Polsku má postiženého syna, kterému chce pomoc.

„Můj syn má šest let. Je autistou. Potřebujeme získat peníze na jeho nákladnou rehabilitaci,“ řekl Piotr Wróbel.

Speciální léčba je velmi finančně nákladná. Oslovit dárce se proto tatínek Iana rozhodl velmi neobvyklým způsobem. Pěšky se vydal z polských Mysłowic do San Marina. Věří, že se tak o jeho synovi dozví mnoho lidí. Trasa dlouhá 1088 km vede i Moravskoslezským krajem a je podstatně delší než ta loňská, kterou absolvoval z Katovic k Baltskému moři.

„Trochu se té trasy bojím, protože Morava je kopcovitá, v Rakousku a Slovinsku musím přejít Alpy. Je mnohem náročnější než ta, kterou jsem absolvoval loni v Polsku,“ řekl s obavami 38letý tatínek.

Přestože malý Ian, ještě nechápe, proč se jeho táta obětuje a absolvuje takovouto náročnou trasu, Piotr Wróbel věří, že synovi pomůže.

„Za rok půjde do 1. třídy a my bychom si moc přáli, aby mohl nastoupit do normální školy. Snažím se proto udělat vše, co je v mých silách,“ vysvětlil otec postiženého chlapce.

O průběhu své trasy tento výjimečný táta pravidelně informuje své fanoušky na sociální síti. Konto, na které můžete přispět i Vy a pomoci zařadit se malému Ianovi do běžného života najdete na facebooku televize Polar.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

GASL CZ s.r.o. - pobočka Prostějov

od 21 000 Kč/měsíc

Detail

STAVIBET s.r.o.

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

BRANO a.s. - pracoviště Uničov

od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků