Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranářům začalo sloužit 11 nových sanitek

Následující zprávou jistě potěšíme všechny obyvatele Moravskoslezského kraje. Zdravotnické záchranné službě totiž začaly sloužit nové sanitní vozy. Je jich 11 a mají to nejmodernější vybavení.

Zdravotnická záchranná služba v našem regionu denně ošetří asi 300 pacientů a řada z nich je v bezprostředním ohrožení života. Proto je velmi důležité, aby záchranáři měli veškeré vybavení a techniku po ruce a byli na místě zásahu co nejdříve. Základem je moderní sanitka.

“Auto vydrží v ostrém provozu zhruba 6 let. Pak se stává méně spolehlivá, takže už není v prvním sledu. Náš cyklus na obměnu vozů je tedy šestiletý,” vysvětlil ředitel Zdravotnické záchranné služby MS kraje Roman Gřegoř.

11strojů bude rozděleno podle potřeb regionů. Například do horských oblastí Frýdeckomístecka a Bruntálska zamíří vozidla s náhonem na všechna čtyři kola. Vnitřní výbava je ale stejná. “Je to defibrilátor s monitorem pro sledování životních funkcí, ventilátor, pokud pacientovi selže dýchání, tonometr, vybavení na měření pulsu i saturace kyslíku,” popsal část vybavení záchranář Petr Jašo.

Pořizovací cena vozidel je přes 30 milionů korun. Většinu peněz věnoval krajský úřad. Jednu sanitku zaplatila Ostrava a jednu kancelář pojistitelů. “Jsem rád, že 11 nových sanitek zase doplní náš Moravskoslezký kraj. Je potřebné zdokonalovat tu techniku,” řekl Ivo Vondrák, hejtman MS kraje. V Moravskoslezském kraji slouží každý den 60 posádek zdravotníků, které jsou připraveny během pár minut dorazit na kterékoliv místo.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

JDK Dopravní a Železniční stavby s.r.o - 02 (Česká Kamenice)

od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

SEZAKO PŘEROV s.r.o.

od 140 do 150 Kč/hod.

Detail

AgroKonzulta Žamberk spol. s r.o.

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků