Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Galerie PLATO naplnila prostory bývalého Bauhasu

Bývalý hobbymarket Bauhaus opět začal soužit lidem. Přestěhovala se do něj galerie PLATO a své fungování v centru Ostravy zahájila výstavou 5000 m2 pro umění. Plato ale nabízí i knihovnu nebo bistro.

Bauhaus je opět otevřen. Sekačku ani křovinořez si v něm už ale nekoupíte. Vystavuje v něm galerie PLATO. Provoz byl zahájen výstavou z celoročního cyklu Dočasné struktury. Zahajovací týden nese název 5 000 m2 pro umění a nabízí 15 akcí 50 tvůrců. “Ten prostor je skvělý. Dá se tady dělat jen něco. Nám to umožňuje obrovskou svobodu,” popsal ředitel galerie PLATO Marek Pokorný.

První tři výstavy - knihovna, bistro a prodejna jsou takzvanými site-specific uměleckými díly, která přímo pro ojedinělý interiér navrhli čeští i zahraniční umělci. Nedílnou součástí programu budou i workshopy pro děti, rodiny i dospělé. První bude sochařský workshop. PLATO zřídila Ostrava. “Je to zcela výjimečná událost v měřítku celé ČR,” pochválil galerii primátor Ostravy Tomáš Macura.

V Bauhausu bude ale PLATO pouze dočasně. Během následujících let budou totiž zrekonstruována historická městská jatka a po jejich dokončení se do nich PLATO přestěhuje.
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Mamed s.r.o.

od 17 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

JIPOSTAV, spol. s r.o.- pracoviště

od 10 950 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků