Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Galerie PLATO naplnila prostory bývalého Bauhasu

Bývalý hobbymarket Bauhaus opět začal soužit lidem. Přestěhovala se do něj galerie PLATO a své fungování v centru Ostravy zahájila výstavou 5000 m2 pro umění. Plato ale nabízí i knihovnu nebo bistro.

Bauhaus je opět otevřen. Sekačku ani křovinořez si v něm už ale nekoupíte. Vystavuje v něm galerie PLATO. Provoz byl zahájen výstavou z celoročního cyklu Dočasné struktury. Zahajovací týden nese název 5 000 m2 pro umění a nabízí 15 akcí 50 tvůrců. “Ten prostor je skvělý. Dá se tady dělat jen něco. Nám to umožňuje obrovskou svobodu,” popsal ředitel galerie PLATO Marek Pokorný.

První tři výstavy - knihovna, bistro a prodejna jsou takzvanými site-specific uměleckými díly, která přímo pro ojedinělý interiér navrhli čeští i zahraniční umělci. Nedílnou součástí programu budou i workshopy pro děti, rodiny i dospělé. První bude sochařský workshop. PLATO zřídila Ostrava. “Je to zcela výjimečná událost v měřítku celé ČR,” pochválil galerii primátor Ostravy Tomáš Macura.

V Bauhausu bude ale PLATO pouze dočasně. Během následujících let budou totiž zrekonstruována historická městská jatka a po jejich dokončení se do nich PLATO přestěhuje.

Nahlásit chybu


K tématu
Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail