Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záložáci z MS kraji jsou prý na úrovni profesionálů

Velké pochvaly se dostalo aktivním záložákům Moravskoslezského kraje na cvičení Hradba 2018 na Mošnovském letišti. Náčelník generálního štábu Josef Bečvář totiž jejich připravenost přirovnal k profesionálním vojákům.

Po celý uplynulý týden cvičili na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově aktivní zálohy. Cílem celostátního cvičení Hradba 2018 bylo prověření záložáků ve střežení a obraně strategických objektů na teritoriu MS kraje. “Zatím jsou požadované výsledky takové, jaké jsme očekávali, protože tomu dnešnímu výcviku předcházela léta práce a úsilí,” vysvětlil Jaroslav Hrabec, ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava.

Připravenost záložáků přišla zkontrolovat i ministryně obrany Karla Šlechtová, kterou doprovázel náčelník Generálního štábu Josef Bečvář. I oni byli v koloně, kterou přepadli nepřátelské jednotky,” Vážím si každého, kdo vstoupil do aktivních záloh. Ať je to žena, muž, ať má jakékoliv důvody. Všechny důvody, které jsem dnes slyšela se týkají vlastenectví, což mě potěšilo,” chválila vojáky ministryně obrany a Josef Bečvář dodal: “Je tady obrovský posun z hlediska vycvičenosti, zájmu i drilů, které ten voják musí umět. Dneska musí člověk velmi pozorně sledovat, jestli se jedná o profesionálního vojáka a nebo člena aktivních záloh.”

Z ostravského vojenského velitelství se cvičení zúčastnilo asi 80 vojáků, což je přibližně polovina z celkového množství.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail