Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záložáci z MS kraji jsou prý na úrovni profesionálů

Velké pochvaly se dostalo aktivním záložákům Moravskoslezského kraje na cvičení Hradba 2018 na Mošnovském letišti. Náčelník generálního štábu Josef Bečvář totiž jejich připravenost přirovnal k profesionálním vojákům.

Po celý uplynulý týden cvičili na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově aktivní zálohy. Cílem celostátního cvičení Hradba 2018 bylo prověření záložáků ve střežení a obraně strategických objektů na teritoriu MS kraje. “Zatím jsou požadované výsledky takové, jaké jsme očekávali, protože tomu dnešnímu výcviku předcházela léta práce a úsilí,” vysvětlil Jaroslav Hrabec, ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava.

Připravenost záložáků přišla zkontrolovat i ministryně obrany Karla Šlechtová, kterou doprovázel náčelník Generálního štábu Josef Bečvář. I oni byli v koloně, kterou přepadli nepřátelské jednotky,” Vážím si každého, kdo vstoupil do aktivních záloh. Ať je to žena, muž, ať má jakékoliv důvody. Všechny důvody, které jsem dnes slyšela se týkají vlastenectví, což mě potěšilo,” chválila vojáky ministryně obrany a Josef Bečvář dodal: “Je tady obrovský posun z hlediska vycvičenosti, zájmu i drilů, které ten voják musí umět. Dneska musí člověk velmi pozorně sledovat, jestli se jedná o profesionálního vojáka a nebo člena aktivních záloh.”

Z ostravského vojenského velitelství se cvičení zúčastnilo asi 80 vojáků, což je přibližně polovina z celkového množství.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy