Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sesuv svahu v Doubravě na Karvinsku stále pokračuje

Klidný život v obci Doubrava na Karvinsku ohrožuje ujíždějící svah.Uzavřena pro veškerou dopravu musela být místní komunikace. Odborníci nyní hledají způsob řešení vzniklé situace.

Je tomu už rok, co se v kopci nad důlním jezerem Kozinec v Doubravě objevila trhlina. Ta stále roste a svah ujíždí.

„Tento úsek se vlastně propadá. Díky tomu, že se vklíní mezi tu část toho kopce, tak tím vklínění vlastně časem vytlačí ten svah,“ řekl starosta Doubravy Pavel Krsek.

V ohrožení byli řidiči, kteří při cestě do Dětmarovic využívali komunikaci podél ujíždějícího svahu. V současné době se hledá řešení, jak pohyb kopce Ujala zastavit.

„V rámci domluveného postupu s obcí Doubrava došlo k uzavření silnice, která byla ohrožena možným sesuvem. V současné době probíhá výpočet možného zajištění. Do poloviny května má specializovaná firma přinést na OKD výpočet, který bude řešit, jakým způsobem se dá ten svah stabilizovat," vysvětlil manažer Centra rekultivací a pozemků OKD Radim Tabášek.

Situaci na svahu průběžně monitoruje i společnost SmVak. Poblíž se nachází vodojem a nedaleko trhliny pak vodovodní řád.

„Ten prozatím poškozen není, ale situaci pravidelně monitorujeme. Pokud by se objevil aktuální problém, který bychom museli řešit, tak bychom vzniklou situaci řešili s OKD,“ konstatoval mluvčí společnosti SmVaK Marek Síbrt.

V rámci důlních škod, které vodaři s těžaři řeší, bude před vodojemem instalován oboustranný kompenzátor. Jedná se o preventivní opatření, které umožňuje posun potrubí v případě prudších pohybů země.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

22.09. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Domovy sociálních služeb Háj a Nová Ves, příspěvková organizace 001

od 25 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Církevní konzervatoř Německého řádu

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků