Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sesuv svahu v Doubravě na Karvinsku stále pokračuje

Klidný život v obci Doubrava na Karvinsku ohrožuje ujíždějící svah.Uzavřena pro veškerou dopravu musela být místní komunikace. Odborníci nyní hledají způsob řešení vzniklé situace.

Je tomu už rok, co se v kopci nad důlním jezerem Kozinec v Doubravě objevila trhlina. Ta stále roste a svah ujíždí.

„Tento úsek se vlastně propadá. Díky tomu, že se vklíní mezi tu část toho kopce, tak tím vklínění vlastně časem vytlačí ten svah,“ řekl starosta Doubravy Pavel Krsek.

V ohrožení byli řidiči, kteří při cestě do Dětmarovic využívali komunikaci podél ujíždějícího svahu. V současné době se hledá řešení, jak pohyb kopce Ujala zastavit.

„V rámci domluveného postupu s obcí Doubrava došlo k uzavření silnice, která byla ohrožena možným sesuvem. V současné době probíhá výpočet možného zajištění. Do poloviny května má specializovaná firma přinést na OKD výpočet, který bude řešit, jakým způsobem se dá ten svah stabilizovat," vysvětlil manažer Centra rekultivací a pozemků OKD Radim Tabášek.

Situaci na svahu průběžně monitoruje i společnost SmVak. Poblíž se nachází vodojem a nedaleko trhliny pak vodovodní řád.

„Ten prozatím poškozen není, ale situaci pravidelně monitorujeme. Pokud by se objevil aktuální problém, který bychom museli řešit, tak bychom vzniklou situaci řešili s OKD,“ konstatoval mluvčí společnosti SmVaK Marek Síbrt.

V rámci důlních škod, které vodaři s těžaři řeší, bude před vodojemem instalován oboustranný kompenzátor. Jedná se o preventivní opatření, které umožňuje posun potrubí v případě prudších pohybů země.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 32 820 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail