Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku proběhla krajská soutěž první pomoci

Ve Frýdku-Místku proběhla Krajská soutěž v poskytování první pomoci. Zúčastnili se jí studenti středních zdravotnických škol zřizovaných Moravskoslezským krajem, ale také dvě školy ze zahraničí.

Střední zdravotnická škola Frýdek-Místek uspořádala už pátý ročník Krajské soutěže první pomoci. Vedle dvou domácích družstev soutěžila také družstva z Nového Jičína, Krnova, Opavy, Ostravy a Karviné a letos se už druhým rokem do soutěže zapojilo i družstvo z Polska a Slovenska.

“Domácí škola má jedno družstvo, které je takovým jakýmsi předkolem, a potom je kolo soutěžní. Jinak každá škola z Moravskoslezského kraje krajem zřizovaná postavila jedno čtyřčlenné družstvo,” sdělila ředitelka Střední zdravotnické školy Frýdek-Místek Ludmila Pavlátová.

Své schopnosti a dovednosti měli žáci zdravotnických škol předvést na celkem třech stanovištích.

“Na hlavním stanovišti ta situace vypadá tak, že paní učitelka šla se studenty na exkurzi a do toho davu najel kamion. Další stanoviště je diagnostika z klinické propedeutiky, kde soutěžící mají určit diagnózu a poslední staniviště je test fyzické zdatnosti, kde budou soutěžící resuscitovat,” popsala spoluorganizátorka soutěže Pavla Bařinová.

Anketa, soutěžící: 1. “Já jsem byla přímo v tom poli a měla jsem zachraňovat ty s tím červeným páskem.” 2. “Já jsem ošetřovala lehká zranění, jako jsou odřeniny a tak.”

Akce se uskutečnila pod záštitou Moravskoslezského kraje, který soutěž i finančně podpořil.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy