Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné lidé oslavili Den Země

Už tuto neděli si lidé na celém světě budou připomínat Den Země. Jde o největší veřejností organizovanou aktivitu v historii planety. Oslavy už s předstihem probíhají na mnoha místech, my jsme se vydali do Karviné na Masarykovo náměstí, kde vyrostlo velké vzdělávací centrum.

Milióny lidí z více jak 140 zemí světa se v rámci oslav Dne Země účastní, festivalů, soutěží, koncertů, úklidových akcí a nejrůznějších aktivit, které směřují k ekologičtějšímu životu na planetě. Připojila se i Karviná, vzdělávací centrum plné soutěží, kvízů a činností vyrostlo přímo na Masarykově náměstí.

“Jsou tady připravené různé atrakce, workshopy, kde se dozví spoustu informací o třídění odpadů, o plastech, jsou tady různé kreativní koutky,” řekla spoluorganizátorka akce Martina Jančíková.

Prohlédnout si mohli lidé i vzorky popelu z uhlí, dřeva, gumy i kousek plastu z kotle.

“Chceme ukázat dětem, co se může pálit a co ne, ať pálí dobře a neznečišťují ovzduší,” vysvětlila Nela Miková, členka Mládežnické rady Karviná.

I dětí jsme se zeptali, jestli ví, proč se Den země slaví

anketa, návštěvníci akce: “ Den Země slavíme proto, abychom se o ni hezky starali, aby tady bylo čisto.” “Protože se má třídit odpad a je to hezké.” “Protože se musí chránit příroda a nemáme zabíjet hmyz a to já nedělám.”

Základní školy se také tradičně zapojily do výtvarné soutěže, letos měly vymyslet dílo na téma Recyklovaný orchestr. veřejnost pro ty nejlepší nápady hlasovala.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

MANDÍK, a.s. Hostomice

od 17 500 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

VASPO VAMBERK, s.r.o.

od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ROSA S-V s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků