Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné lidé oslavili Den Země

Už tuto neděli si lidé na celém světě budou připomínat Den Země. Jde o největší veřejností organizovanou aktivitu v historii planety. Oslavy už s předstihem probíhají na mnoha místech, my jsme se vydali do Karviné na Masarykovo náměstí, kde vyrostlo velké vzdělávací centrum.

Milióny lidí z více jak 140 zemí světa se v rámci oslav Dne Země účastní, festivalů, soutěží, koncertů, úklidových akcí a nejrůznějších aktivit, které směřují k ekologičtějšímu životu na planetě. Připojila se i Karviná, vzdělávací centrum plné soutěží, kvízů a činností vyrostlo přímo na Masarykově náměstí.

“Jsou tady připravené různé atrakce, workshopy, kde se dozví spoustu informací o třídění odpadů, o plastech, jsou tady různé kreativní koutky,” řekla spoluorganizátorka akce Martina Jančíková.

Prohlédnout si mohli lidé i vzorky popelu z uhlí, dřeva, gumy i kousek plastu z kotle.

“Chceme ukázat dětem, co se může pálit a co ne, ať pálí dobře a neznečišťují ovzduší,” vysvětlila Nela Miková, členka Mládežnické rady Karviná.

I dětí jsme se zeptali, jestli ví, proč se Den země slaví

anketa, návštěvníci akce: “ Den Země slavíme proto, abychom se o ni hezky starali, aby tady bylo čisto.” “Protože se má třídit odpad a je to hezké.” “Protože se musí chránit příroda a nemáme zabíjet hmyz a to já nedělám.”

Základní školy se také tradičně zapojily do výtvarné soutěže, letos měly vymyslet dílo na téma Recyklovaný orchestr. veřejnost pro ty nejlepší nápady hlasovala.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků