Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Ostravy dorazila první nová moderní tramvaj

Do Ostravy v pondělí dorazila z Polska první klimatizovaná tramvaj švýcarské firmy Stadler. Jde o vůbec první zahraniční dodávku trmavají do České republiky a vůz byl zkonstruován přímo na míru Moravskoslezské metropoli. Nejprve bude vozit pytle s pískem.

Z pobočky švýcarské firmy Stadler v Polsku přicestoval na návěsu kamionu unikátní náklad. První ze 40 moderních tramvají, které budou přepravovat cestující po Ostravě. Byla zkonstruována přímo podle potřeb dopravního podniku. “Je to první klimatizovaná tramvaj v ČR a první zahraniční tramvaj v ČR. Má několik bezpečnostních prvků, které chrání jak řidiče, tak i chodce,” popsal vůz ředitel Stadler ČR Bohumír Kráčmar.

Kola tramvaje jsou i z boku překryta, takže chodec by byl odhozen stranou. Cestující mohou v tramvaji využívat Wi-fi, mohou si dobýt telefon a nebo notebook díky USB zásuvkám. Samozřejmě mají i pohodlná, moderní sedadla. “Je to středokapacitní tramavaj pro 190 cestujících. Bude nasazena tam, kde je potřeba větší kapacita,” vypočítal ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys.

První tramvaj začne jezdit během pár dnů a bude vozit pytle s pískem. Nejprve musí najezdit 20 tisíc kilometrů bez lidí a pak stejnou porci kilometrů zkušebně s lidmi. Pokud Stadler získá povolení Dražního úřadu, od srpna začnou tramvaje jezdit v běžném provozu.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Internet BillBoard a.s. - provozovna Opava

od 32 000 Kč/měsíc

Detail

STAMONT-METAL International, spol. s r. o.- FAURECIA COMPONENTS Písek, s. r. o.

od 18 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků