Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Benefiční koncert pro karvinskou porodnici

Karviná uspořádala benefiční koncert pro místní porodnici. Za darované peníze chce rájecká nemocnice zakoupit potřebný resuscitátor pro narozené děti a kojence. Koncertu se zúčastnili jak obyvatelé města, tak zástupci firem a organizací, kteří rádi na zakoupení přístroje přispěli.

V karvinském Obecním domě Družba se konal benefiční koncert nazvaný Srdeční záležitost. Výtěžek z koncertu a dobrovolné finanční dary pomůžou rájecké nemocnici zakoupit potřebný resuscitátor pro novorozence a kojence.

“Je to přístroj na kříšení novorozenců a dětí zhruba do deseti kilo, dá se použít na starší kojence,” vysvětlila primářka Lenka Bőhmová.

Koncert byl složený z několika částí, po úvodním slovu náměstka primátora vystoupila na pódiu slovenská skupina La Gioia. Příležitost předvést své hlasy dostali i finalisté soutěže Karvinský talent, každý z nich sklidil od publika velký potlesk.

Na závěr benefičního koncertu předal primátor města primářce Lence Bőhmové symbolický šek s vybranou částkou 104 380 korun.

“Byli bychom raději, kdyby se ty přístroje nemusely použít, bohužel, ten život je takový, že někdy to je potřeba a je lépe na to být připraven a ty přístroje mít,” řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Primářka převzala i druhý bianko šek vypsaný přímo na pódiu výkonným ředitelem OKD Boleslavem Kowalczykem na čásku 60 000 korun.

“Je to pro ty nejmenší, co neví o světě a jsou nejbezbrannější a my jsme jim chtěli pomoct,” dodal Kowalcyk.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy