Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klimkovice neuspěly se stížností na územní plán Ostravy

Spor Klimkovic a Ostravy končí. Nejvyšší správní soud totiž zamítl i poslední opravný prostředek lázeňského města proti rozhodnutí soudu - kasační stížnost na územní plán Ostravy. Klimkovicím vadí další zastavování orné půdy logistickými centry. Starostu rozhodnutí zklamalo.

Lázeňské město Klimkovice je známé i krásnou okolní přírodou. Je to jeden z důvodů, proč se klienti rádi do lázní vracejí. Ve snaze zachovat okolí co nejhezčí, napadli u soudu Klimkovičtí radní územní plán Ostravy. Nelíbí se jim plány na budování dalších obřích hal na polích mezi Ostravou a Klimkovicemi. “Chtěli bychom dosáhnout toho, aby tam zůstala ta krásná, malebná krajina, aby se naši pacienti cítili dobře,” řekl loni u soudu v Ostravě starosta Klimkovic Zdeněk Husťák.

Soud ale žalobu zamítl. Zájmy lázní prý nelze natolik nadřadit. Území leží v dopravou zatížené oblasti. Zastupitelstvo Klimkovic se nevzdalo a podalo kasační stížnost do Brna, Nejvyššímu správnímu soudu. I ten ale v minulém týdnu stížnost zamítl. Primátor Ostravy ukončení sporu uvítal a chce se s Klimkovicemi dohodnout. “Pokusíme se jim vyjít vstříc v záležitosti, která se týká zejména nákladní dopravy,” oznámil primátor Ostravy Tomáš Macura.

Naopak starosta Klimkovic je výrokem soudu zklamán. Zvýšená doprava prý městu uškodí. “Pokud okolní obce, Ostrava a Bravantice, budou nadále tvrdit, že si chtějí uchovat přátelské vztahy s Klimkovicemi, je nutné, aby pro to i něco udělaly. Aby nám potom pomohly s odstraňováním následků té nadměrné dopravy, která vznikne,” uvedl starosta Klimkovic Zdeněk Husťák.

Nic už tedy nebrání tomu, aby se na poli mezi Porubou a Klimkovicemi začala stavět další obří hala logistického centra.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Daniel Stuchlík

od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Mintage s.r.o. - Všechromy

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

CZECH PEMAS, spol. s r.o. - pracoviště

od 20 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků