Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klimkovice neuspěly se stížností na územní plán Ostravy

Spor Klimkovic a Ostravy končí. Nejvyšší správní soud totiž zamítl i poslední opravný prostředek lázeňského města proti rozhodnutí soudu - kasační stížnost na územní plán Ostravy. Klimkovicím vadí další zastavování orné půdy logistickými centry. Starostu rozhodnutí zklamalo.

Lázeňské město Klimkovice je známé i krásnou okolní přírodou. Je to jeden z důvodů, proč se klienti rádi do lázní vracejí. Ve snaze zachovat okolí co nejhezčí, napadli u soudu Klimkovičtí radní územní plán Ostravy. Nelíbí se jim plány na budování dalších obřích hal na polích mezi Ostravou a Klimkovicemi. “Chtěli bychom dosáhnout toho, aby tam zůstala ta krásná, malebná krajina, aby se naši pacienti cítili dobře,” řekl loni u soudu v Ostravě starosta Klimkovic Zdeněk Husťák.

Soud ale žalobu zamítl. Zájmy lázní prý nelze natolik nadřadit. Území leží v dopravou zatížené oblasti. Zastupitelstvo Klimkovic se nevzdalo a podalo kasační stížnost do Brna, Nejvyššímu správnímu soudu. I ten ale v minulém týdnu stížnost zamítl. Primátor Ostravy ukončení sporu uvítal a chce se s Klimkovicemi dohodnout. “Pokusíme se jim vyjít vstříc v záležitosti, která se týká zejména nákladní dopravy,” oznámil primátor Ostravy Tomáš Macura.

Naopak starosta Klimkovic je výrokem soudu zklamán. Zvýšená doprava prý městu uškodí. “Pokud okolní obce, Ostrava a Bravantice, budou nadále tvrdit, že si chtějí uchovat přátelské vztahy s Klimkovicemi, je nutné, aby pro to i něco udělaly. Aby nám potom pomohly s odstraňováním následků té nadměrné dopravy, která vznikne,” uvedl starosta Klimkovic Zdeněk Husťák.

Nic už tedy nebrání tomu, aby se na poli mezi Porubou a Klimkovicemi začala stavět další obří hala logistického centra.

Nahlásit chybu


K tématu
Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail