Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vietnamští pěstitelé konopí půjdou do vězení

Pěstování konopí ve velkém se pomalu stává doménou Vietnamců. Krajský soud v Ostravě v pondělí jeden takový gang poslal za mříže. Kromě výroby drogy byli odsouzeni za krádež elektřiny a neoprávněné úpravy pronajatého domu.

Pěstitelé marihuany jsou nepoučitelní a tak opět, jako už několikrát v minulosti, pomohla policistům společnost ČEZ. Ohlásila podezřele vysoký odběr elektřiny a tak policisté našli v Dolní Lutyně další pěstírnu konopí. O výrobu drogy se starali čtyři Vietnamci a česká manželka jednoho z nich. “Podařilo se jim prodat nejméně 14 tisíc gramů drogy vyrobené během prvních dvou pěstebních cyklů a čistý zisk ve výši 1,4 milionu korun si mezi sebou rozdělili,” vypočítala soudkyně.

Právě manželka jednoho z Vietnamců byla pro celé vyšetřování klíčová. Prozradila při výslechu vše, co policisté potřebovali vědět. I proto jako jediná vyvázla s podmíněným trestem. Nejvyšší trest dostal muž, který je na útěku. “Byly jim vyměřeny tresty odnětí svobody mezi 8 a 9 roky a 6 měsíci a navíc byli vyhoštěni,” upřesnil mluvčí Krajského soudu Ostrava Jiří Barč a žalobkyně Šárka Miketová Kleinová dodala: “Obžalovaného uprchlého se dosud nepodařilo vypátrat. Pokud jde o výrok o vině, je zcela v souladu s podanou obžalobou.”

Gang měl celkem vyrobit asi 23 kilogramů konopné drogy. Škoda, kterou způsobili energetikům neoprávněným odběrem elektřiny přesahuje 400 tisíc korun.
Svatováclavský hudební festival - Bach / Benda: Flétnové sonáty

Dnes
Celý MS kraj, Kostel sv. Vavřince, Paskov

Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

22.09. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

SINIGUR s.r.o.

od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.- pracoviště Studénka

od 16 400 do 17 500 Kč/měsíc

Detail

Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje, Územní odbor Prostějov

od 31 090 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků