Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vietnamští pěstitelé konopí půjdou do vězení

Pěstování konopí ve velkém se pomalu stává doménou Vietnamců. Krajský soud v Ostravě v pondělí jeden takový gang poslal za mříže. Kromě výroby drogy byli odsouzeni za krádež elektřiny a neoprávněné úpravy pronajatého domu.

Pěstitelé marihuany jsou nepoučitelní a tak opět, jako už několikrát v minulosti, pomohla policistům společnost ČEZ. Ohlásila podezřele vysoký odběr elektřiny a tak policisté našli v Dolní Lutyně další pěstírnu konopí. O výrobu drogy se starali čtyři Vietnamci a česká manželka jednoho z nich. “Podařilo se jim prodat nejméně 14 tisíc gramů drogy vyrobené během prvních dvou pěstebních cyklů a čistý zisk ve výši 1,4 milionu korun si mezi sebou rozdělili,” vypočítala soudkyně.

Právě manželka jednoho z Vietnamců byla pro celé vyšetřování klíčová. Prozradila při výslechu vše, co policisté potřebovali vědět. I proto jako jediná vyvázla s podmíněným trestem. Nejvyšší trest dostal muž, který je na útěku. “Byly jim vyměřeny tresty odnětí svobody mezi 8 a 9 roky a 6 měsíci a navíc byli vyhoštěni,” upřesnil mluvčí Krajského soudu Ostrava Jiří Barč a žalobkyně Šárka Miketová Kleinová dodala: “Obžalovaného uprchlého se dosud nepodařilo vypátrat. Pokud jde o výrok o vině, je zcela v souladu s podanou obžalobou.”

Gang měl celkem vyrobit asi 23 kilogramů konopné drogy. Škoda, kterou způsobili energetikům neoprávněným odběrem elektřiny přesahuje 400 tisíc korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků