Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plesná žila dva dny tradičním folklorním festivalem

Mezinárodní folklorní festival Májová Plesná patří mezi tradice, které se udržují více jak dvacet let. Každoročně přiláká do tohoto městského obvodu Ostravy stovky návštěvníků z širokého okolí. A nejinak tomu bylo i letos.

Krása folkloru, připomínka hodnot lidového umění, ale i soutěž v přípravě nejlepšího guláše, to vše obsahuje prestižní mezinárodní folklorní festival Májová Plesná. Festivalu dominuje nejvyšší májka postavená v centru celého dění a širokému okolí připomíná, že právě tady se na tradice a hodnoty nezapomíná.

“Obsahuje vstoupení folklorních souborů a přidali jsme k tomu novinku před třemi lety plesenský gulášfest,” vysvětlil starosta Plesné Pavel Hrbáč.

V přípravě guláše se utkalo deset týmů, všichni si dali záležet na tom, aby právě jejich guláš byl ten nejchutnější.

“Máme to pěkně dochucené, všechno funguje, jak má být,” pochválil se Petr Kubík, člen soutěžního týmu Včelí medvídci.

Teď jste trochu ochutnala, tak jaké to máte, ten guláš? “Já myslím, že výborné,” řekla Ivana Kubíček Zeisberger, členka soutěžního týmu Muchomůrky.

Všech deset kotlíkových gulášů ochutnali zástupci Plesné a také gastro odborník, vicemistr ČR v přípravě kotlíkových gulášů Karel Drápal.

“Všechny guláše byly výborné. Samozřejmě u někoho je potřeba to doladit, u někoho hustotu guláše nebo poměr té papriky, některý byl trochu světlejší,” zhodnotil Karel Drápal, šéf poroty.

Na připravených guláších si pochutnali i návštěvníci festivalu. A nejen na nich, k ochutnávání tady toho bylo opravdu hodně. Dobré jídlo, pití a všudepřítomný folklor dodal Májové Plesné tu správnou atmosféru..

“Je strašně důležité, aby si ty jednotlivé obce, které tvoří Ostravu, aby si uchovávali svoje tradice. Pro tu identitu, pro tu sounáležitost a tady v té Plesné, jde vidět, že to funguje a je vidět, že ta Plesná těmi dny žije,” uzavřel primátor Ostravy Tomáš Macura.

Nahlásit chybu


K tématu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

STARTRONIC s. r. o.;
Ostrava
od 17 300 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

MORAVSKOSLEZSKÉ DRÁTOVNY, a.s., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail