Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva studenti z Opavy přepadávali taxikáře

I zkušení kriminalisté byli překvapeni, když se jim podařilo vypátrat dva mladíky, kteří v Opavě přepadávali taxikáře. Ukázalo se totiž, že ještě nemají ani 18 let a že vlastně ani nemají pořádný motiv. Prý si to jen chtěli vyzkoušet. Jednoho taxikáře dokonce pobodali.

Loni v červnu se to stalo poprvé. Opavský taxikář na policii oznámil, že ho přepadli dva mladíci. Nastoupili k němu do vozu, nechali se odvézt na odlehlé místo a pak zaútočili. Vzali mu peníze a utekli. O měsíc později se to stalo znovu jinému taxikáři a po třetí stejný scénář použili v prosinci. “Jeden mu dal kravatu, chytl ho za krk, tím pádem ho natáhl a řekl tomu druhému ať bodá a on začal. Bylo štěstí, že je širší,” popsal útok kolega přepadeného taxikáře.

Ve třetím případě měl taxikář velké štěstí, že se ubránil. Jak vidíte z fotografie, neměl nůž příliš dlouhé ostří a tak zranění nebyla vážná. Tentokrát už zločinci zanechali stopy, které kriminalisty dovedly až k cíli. Ani jeden z pachatelů neměl 18 let. “Podařilo se nám na základě analytických rozborů a operativně pátrací činnosti ustanovit dva mladistvé pachatele,” vysvětlil kriminalista Adam Suchánek.

Ukázalo se, že oba mladíci ještě studují a jeden má dokonce výborný prospěch na technicky zaměřené škole. Soud k nim byl proto shovívavý a prozatím je nechal na svobodě. “Státní zástupkyně sama navrhla, aby byli ponecháni na svobodě. Byl přijat jejich písemný slib a byl stanoven dohled probačního úředníka. Soudkyně v tomto duchu rozhodla. Přihlédla k jejich věku, k tomu, že se doznali a nebyli soudně trestáni,” uvedl soudce Okresního soudu Opava Jaroslav Khul.

Na motiv se prý kriminalisté ptali mladíků marně. Samozřejmě vzali taxikářům peníze, ale ani jeden z nich netrpěl nouzí. Spíš si to prý chtěli jen vyzkoušet a vymklo se jim to z rukou. Za loupež jim hrozí až 10 let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy