Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Útok Roma nožem byl překvalifikován na vraždu

V říjnu jsme vás informovali o zákeřném útoku Romů na muže a jeho přítelkyni před hernou v Ostravě-Přívoze. Jeden z útočníků dokonce vytáhl nůž a oba pobodal. Napadení bylo nejprve vyšetřováno jako zločin těžkého ublížení na zdraví, ale po dokončení expertíz byl incident překvalifikován na pokus o vraždu.

Adrian B. z Ostravy byl se svou přítelkyní V herně Intacto v Ostravě-Přívoze. Po banálním konfliktu se skupinkou Romů vyšli ven, aby si problém vyříkali. Jenže jeden z nich vytáhl nůž a čtyřikrát Adriana bodl do zad. Neušetřil ani jeho přítelkyni. Díky mobilu v kapse vyvázla jen s říznutím. “Vyšli jsme před hernu na chodník, ale s ním vyšli ještě další dva Romové. Jeden z nich, ten který nemluvil, měl asi v ruce nůž. Bohužel jsem to podcenil. To bodnutí jsem ani necítil, ale pak jsem už klesl na kolena, na lokty a z posledních sil jsem se díval, jak to vypadá,” popsal útok napadený muž.

Policisté útočníky obvinili z těžkého ublížení na zdraví a čekali na výsledky dalšího zkoumání odborníků. Hlavně, zda mohla bodnutí způsobit i smrt. Zjistili, že ano. Případ byl tedy překvalifikován na pokus o vraždu. “Hodnotí se v prvé řadě to, jaké následky mohly nastat. To obvykle vyplývá ze závěrů znaleckého posudku oboru soudního lékařství,” vysvětlil žalobce Michal Król.

Útočníkovi tedy hrozí mnohem vyšší trest - až 18 let vězení. Motivem útoku byla podle zraněného muže msta za incident z roku 2015. Tehdy asi 20 Romů brutálně napadlo ostrahu herny Intacto. 12 z nich bylo odsouzeno, většinou podmíněně.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

KBS Security s.r.o. - Podhorská 48

od 16 000 do 17 500 Kč/měsíc

Detail

Europe Travelling s.r.o. - 000

od 17 520 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků