Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ruští Noční vlci přijeli do Frýdku-Místku

Členové ruského motorkářského klubu známého pod jménem Noční vlci navštívili Frýdek-Místek. V rámci Cesty vítězství přijeli na centrální hřbitov, kde uctili památku vojáků Rudé armády, kteří padli za druhé světové války při osvobozování města.

Zhruba tři desítky motorkářů, mezi nimiž byli i členové ruského motorkářského klubu Noční vlci, dorazily na silných strojích do Frýdku-Místku. V rámci Cesty vítězství, která je vede z Moskvy do Berlína, se zastavily na frýdeckém hřbitově, kde pod památníkem leží ostatky 966 vojínů a 77 důstojníků Rudé armády, kteří padli při květnových bojích v prostoru Českého Těšína, Fryštátu, Frýdku-Místku a Nového Jičína, aby uctily jejich památku.

“Existuje poselství lidí, které potkáváme na cestách, lidí, kteří potřebují dát odkaz do Evropy, kde mají pochované své dědy a pradědy, ale nikdy se jim nepodařilo se k nim dostat. My jsme to poselství a úctu, kterou máme, pověděli na jejich hrobech za ně,” řekl prezident Nočních vlků Evropa Jozef Hambálek.

Pietního aktu se zúčastnili i další motorkáři, kteří se ale Cesty vítězství neúčastní, a také veřejnost.

Anketa, účastníci pietní akce: 1. “Je to krásné. Mi se to moc líbí. Musíme uctít památku padlých vojáků.” 2. “Bylo to krásné.” 3. “Je třeba si to připomínat, že...”

Z Frýdku-Místku se Noční vlci vydali na Slovensko. Do České republiky se pravděpodobně vrátí v neděli a pak budou pokračovat do Berlína.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

22.09. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Bothe-Schnitzius CZ, spol. s r.o.

od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

TOMPRES CZ s.r.o.

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

RIGHT INDICADA s.r.o. - pracoviště Varroc Lighting Systems s.r.o.

od 122 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků