Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ruští Noční vlci přijeli do Frýdku-Místku

Členové ruského motorkářského klubu známého pod jménem Noční vlci navštívili Frýdek-Místek. V rámci Cesty vítězství přijeli na centrální hřbitov, kde uctili památku vojáků Rudé armády, kteří padli za druhé světové války při osvobozování města.

Zhruba tři desítky motorkářů, mezi nimiž byli i členové ruského motorkářského klubu Noční vlci, dorazily na silných strojích do Frýdku-Místku. V rámci Cesty vítězství, která je vede z Moskvy do Berlína, se zastavily na frýdeckém hřbitově, kde pod památníkem leží ostatky 966 vojínů a 77 důstojníků Rudé armády, kteří padli při květnových bojích v prostoru Českého Těšína, Fryštátu, Frýdku-Místku a Nového Jičína, aby uctily jejich památku.

“Existuje poselství lidí, které potkáváme na cestách, lidí, kteří potřebují dát odkaz do Evropy, kde mají pochované své dědy a pradědy, ale nikdy se jim nepodařilo se k nim dostat. My jsme to poselství a úctu, kterou máme, pověděli na jejich hrobech za ně,” řekl prezident Nočních vlků Evropa Jozef Hambálek.

Pietního aktu se zúčastnili i další motorkáři, kteří se ale Cesty vítězství neúčastní, a také veřejnost.

Anketa, účastníci pietní akce: 1. “Je to krásné. Mi se to moc líbí. Musíme uctít památku padlých vojáků.” 2. “Bylo to krásné.” 3. “Je třeba si to připomínat, že...”

Z Frýdku-Místku se Noční vlci vydali na Slovensko. Do České republiky se pravděpodobně vrátí v neděli a pak budou pokračovat do Berlína.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy