Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Maturitu v Moravskoslezském kraji skládá přes 9 tisíc studentů

Na středních školách v Moravskoslezském kraji probíhají v těchto dnech maturity. Zkoušku dospělosti na jaře skládá přes devět tisíc studentů.

Studenti středních škol během těchto dnů skládají maturitu. V prvním jarním termínu se k ní přihlásilo 9 324 studentů, z toho je 8 265 prvomaturantů a 1 059 studentů, kteří maturitu opakují. Celkem je o 887 maturantů více než v minulém školním roce.

“Maturita má dvě části, tu státní, tzv. společnou, a tu školní, tzv. profilovou. V té státní si žáci mohou vybrat, zda budou maturovat z angličtiny, nebo z matematiky. V té školní části si mohou vybrat nějaký svůj profilový předmět,” sdělil náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczny.

Nejvíce maturantů je z oborů středních odborných škol technických a gymnázií.

“Letos budou maturovat tři třídy a máme 86 maturantů. Pro naše studenty jsou některé části maturitní zkoušky celkem jednoduché, ale v té profilové části jsme na ně přísní,” uvedla ředitelka Gymnázia Petra Bezruče Frýdek-Místek Olga Onderková.

Anketa, maturanti: 1. “Zkouším si didakticé testy z minulých ročníků a na ústní zkoušku si teď zpracovávám knížky, které se poté budu učit.” 2. “Vybrala jsem si biologii a chemii, to jsou ty školní předměty, a potom musíme dělat státní maturitu, což je povinná čeština, a pak si můžu vybrat buď angličtinu, nebo matematiku. Vybrala jsem si angličtinu.”

Podobně jako vloni dalo i letos přednost přes 75 procent studentů maturitní zkoušce z cizího jazyka na úkor zkoušky z matematiky.

Nahlásit chybu


K tématu
GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail

TOPLINGVA s.r.o., MSK
Ostrava
od 150 Kč/hod.

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail