Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ukradení koně z Horní Lhoty se nakonec našli

V pondělí ráno letěla Facebookem zpráva o krádeži koní z Horní Lhoty. Majitelka jednoho z nich dokonce nabídla odměnu. Na místo dorazili policisté i kynolog se psem. Vše nasvědčovalo tomu, že koně někdo ukradl. V průběhu našeho natáčení se koně nakonec našli na nedaleké pastvině. Kdo a proč je tam odvedl je záhadou.

Takto našla v pondělí ráno majitelka přístřešek v Horní Lhotě, kde večer ustájila dva koně. Pětiletého bělouše Milkyho a 11letého ryzáka Ostlera. Vypnutý byl i elektrický ohradník. Vyděšená žena přivolala policii. “Volal majitel ustájení, že tady koně nejsou a že je vypnutá elektřina. Kladka nebyla na bráně a chybí i ohlávky,” řekla majitelka Ostlera Pavla Rýmařová.

K pastvinám dorazila policie a povolán byl i služební pes.Vše nasvědčovalo tomu, že koně někdo odvedl k nedalekému statku, naložil je na vůz a odvezl. “Byli to koně extra hodné a krásné. Ve vynikající kondici po zimě. Nádherně přesrstěné,” popsal Ján Mach, majitel koně Milky Pour.

V průběhu našeho natáčení se z protější pastviny u lesa ozvalo řehtání koní. Majitelka tam okamžitě vyrazila a koně našla. Vypadá to, že zloděje někdo vyrušil a nebo už nestihli zvířata odvézt. “Jsem z toho úplně vytřepaná. Nevím, jestli si to někdo zkoušel a nebo proč to vůbec dělal,” dodala Pavla Rýmařová.

Majitelé byli šťastní a nejde jen o peníze. Oba koně prý mají výjimečnou povahu a Milky se připravuje na dostihy. Policii teď čeká oříšek. Zjistit, kdo a proč koně z pastviny odvedl. Zloději prý zvířata vozí na jatka do Polska, kde jsou dobře placená.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy