Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranná služba připomněla význam linky 155

V pondělí otevřelo veřejnosti své pomyslné brány hned 12 výjezdových center Zdravotnické záchranné služby v MS kraji. Den otevřených dveří se uskutečnil v rámci Dne linky 155, který tradičně připadá na 15. května.

Zdravotnická záchranná služba má telefonní linku 155. To už dnes ví i děti v základní škole a proto si právě 15.5. připomínáme den linky 155. Už o den dříve ale záchranáři připravili pro zájemce den otevřených dveří. Dopoledne samozřejmě patřilo především školákům.

Děti mnohdy překvapili i záchranáře, co všechno už vědí a umí. Přesto je nutné neustále první pomoc procvičovat. “Strašně mě zaujalo, jak nám říkali, jak se máme k tomu zraněnému chovat,” vzpomínala jedna z žákyň Základní školy Volgogradská a další upřesnila: “Kdyby ležel na zemi, tak já bych na něj začala mluvit, jestli není v bezvědomí.”

“Je to hodně důležité. Děti se s nehodami setkávají často a u téhle akce se naučí nějakým základům, jak reagovat,” chválila den otevřených dveří učitelka ZŠ Komenského Ostrava-Poruba Jaroslava Chroboková.

Celkem bylo v celém našem regionu otevřeno 12 stanic a všechny po celý den praskaly ve švech. “My považujeme používání národní linky 155 za velmi důležité, vlastně klíčové v případech, kdy dojde k ohrožení lidského života,” vysvětlil mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.

Záchranáři také návštěvníkům představili mobilní aplikaci záchranka, která může v neznámém terénu zachraňovat životy.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

DEWR s.r.o. - provozovna

od 28 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Vojenský technický ústav, s.p. - Slavičín

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

KART Holding, a.s. - Holešov

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků