Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za zákeřný útok zezadu byl muž odsouzen na 13 let

Už od října sledujeme případ muže z Ostravy, kterého na nádražní ulici napadli zákeřně tři Romové a jeden z nich ho několikrát bodl do zad nožem. Neušetřili ani přítelkyni, kterou také museli ošetřit lékaři. Útočník byl obžalován za pokus o vraždu a nyní i odsouzen. Soud mu vyměřil 13 let vězení.

Incident se odehrál v Ostravě-Přívoze na Nádražní ulici. Po slovním konfliktu uvnitř herny vyšel Adrian Bosák se svou přítelkyní ven. Místo jednoho Roma s ním ale vyšli tři a pustili se do něj. “Sundal jsem si hodinky a takové věci, protože jsem viděl, že to asi nenechají jen tak a říkal jsem Míši, že to dám do auta. K tomu už ale nedošlo, protože jsem dostal ránu od toho, co to vyprovokoval, Leona Bandyho. Když jsem se chtěl ohnat, odkryl jsem si pravou stranu a Jan Rosík mě tam 4 krát bodl,” popsal útok Adrian Bosák.

Jan Rosík dvakrát bodl i přítelkyni. Zachránil ji naštěstí mobil v kapse. Adrian z posledních sil přivolal pomoc. Měl probodnutou plíci. Podle soudního znalce o jeho životě rozhodovali vteřiny. Rosík byl rychle dopaden a obviněn z pokusu o vraždu a také ublížení na zdraví.

I když se to u soudu neprokázalo, Adrian Bosák je přesvědčen, že šlo o mstu za incident, kdy asi 30 Romů napadlo hernu Intacto v Bělském Lese a 13 z nich za to bylo odsouzeno.

Adrian Bosák, napadený: “Určitě to byla msta. Nikdy to neskončilo. Ti útočníci jsou všichni na svobodě, jsou v podmínkách a mají obrovské rodiny.”

Pracovníci ostrahy heren nyní doufají, že tímto odsouzením, všechno skončí a nebude se dále vyhrocovat nevraživost mezi nimi o ostravskými Romy, kteří herny navštěvují.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail