LÉTA BĚŽÍ: Domov Benjamín je zařízení evropského standardu

Jednou ze zastávek ministryně práce a sociálních věcí při návštěvě Moravskoslezského kraje byl domov pro osoby se zdravotním postižením Benjamín.

"Nenacvičujeme běžný život, my ho žijeme." Takové je motto krajské organizace Benjamín, která má jedno ze středisek v Havířově. Právě tam zamířila při návštěvě kraje i ministryně práce a sociálních věcí. Domov v Havířově pečuje o 24 dětí. 

"Benjamín tady v Havířově, Petřvaldě a v Karviné je jedinečným zařízením, ve kterém se daří poskytovat vysoce specializovanou péči lidem, kteří potřebují velmi vysokou míru podpory. Rovněž tady rozvíjejí alternativní programy pro dnes akutní téma, a to děti a dospělé osoby, které trpí autismem nebo poruchami chování," vysvětluje Daniel Rychlík, vedoucí Odboru sociálních věcí z Krajského úřadu MSK

"Jsou to děti s těžkým zdravotním postižením a kombinovanými vadami. Žijí ve třech domácnostech. Snažíme se především o to to, aby děti zažívaly situace tak, jako je prožívají děti doma mimo zařízení," dodává ředitelka Darja Kuncová.

Benjamín je službou evropského standardu, Moravskoslezský kraj by na podobnou úroveň rád posunul i další zařízení. V Benjamínu pomáhá s péči o děti celkem 10 dobrovolníků. Nejen v Havířově by se ale hodili další. Mohou se přihlásit přímo na místě nebo u organizace ADRA, se kterou Benjamín spolupracuje. Dobrovolnictví nemusí případné zájemce stát mnoho času, důležitá je pravidelnost.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

MATRIX ČR, s.r.o.Praha

od 21 700 Kč/měsíc

Detail

A-PROFI Group s.r.o., Plzeňský kraj

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků