Reklama

LÉTA BĚŽÍ: Domov Benjamín je zařízení evropského standardu

Jednou ze zastávek ministryně práce a sociálních věcí při návštěvě Moravskoslezského kraje byl domov pro osoby se zdravotním postižením Benjamín.

Reklama

"Nenacvičujeme běžný život, my ho žijeme." Takové je motto krajské organizace Benjamín, která má jedno ze středisek v Havířově. Právě tam zamířila při návštěvě kraje i ministryně práce a sociálních věcí. Domov v Havířově pečuje o 24 dětí. 

"Benjamín tady v Havířově, Petřvaldě a v Karviné je jedinečným zařízením, ve kterém se daří poskytovat vysoce specializovanou péči lidem, kteří potřebují velmi vysokou míru podpory. Rovněž tady rozvíjejí alternativní programy pro dnes akutní téma, a to děti a dospělé osoby, které trpí autismem nebo poruchami chování," vysvětluje Daniel Rychlík, vedoucí Odboru sociálních věcí z Krajského úřadu MSK

"Jsou to děti s těžkým zdravotním postižením a kombinovanými vadami. Žijí ve třech domácnostech. Snažíme se především o to to, aby děti zažívaly situace tak, jako je prožívají děti doma mimo zařízení," dodává ředitelka Darja Kuncová.

Benjamín je službou evropského standardu, Moravskoslezský kraj by na podobnou úroveň rád posunul i další zařízení. V Benjamínu pomáhá s péči o děti celkem 10 dobrovolníků. Nejen v Havířově by se ale hodili další. Mohou se přihlásit přímo na místě nebo u organizace ADRA, se kterou Benjamín spolupracuje. Dobrovolnictví nemusí případné zájemce stát mnoho času, důležitá je pravidelnost.
Mateřská škola Rýmařov, Jelínkova 3, příspěvková organizace
Bruntál
od 20 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu