Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Domov Benjamín je zařízení evropského standardu

Jednou ze zastávek ministryně práce a sociálních věcí při návštěvě Moravskoslezského kraje byl domov pro osoby se zdravotním postižením Benjamín.

"Nenacvičujeme běžný život, my ho žijeme." Takové je motto krajské organizace Benjamín, která má jedno ze středisek v Havířově. Právě tam zamířila při návštěvě kraje i ministryně práce a sociálních věcí. Domov v Havířově pečuje o 24 dětí. 

"Benjamín tady v Havířově, Petřvaldě a v Karviné je jedinečným zařízením, ve kterém se daří poskytovat vysoce specializovanou péči lidem, kteří potřebují velmi vysokou míru podpory. Rovněž tady rozvíjejí alternativní programy pro dnes akutní téma, a to děti a dospělé osoby, které trpí autismem nebo poruchami chování," vysvětluje Daniel Rychlík, vedoucí Odboru sociálních věcí z Krajského úřadu MSK

"Jsou to děti s těžkým zdravotním postižením a kombinovanými vadami. Žijí ve třech domácnostech. Snažíme se především o to to, aby děti zažívaly situace tak, jako je prožívají děti doma mimo zařízení," dodává ředitelka Darja Kuncová.

Benjamín je službou evropského standardu, Moravskoslezský kraj by na podobnou úroveň rád posunul i další zařízení. V Benjamínu pomáhá s péči o děti celkem 10 dobrovolníků. Nejen v Havířově by se ale hodili další. Mohou se přihlásit přímo na místě nebo u organizace ADRA, se kterou Benjamín spolupracuje. Dobrovolnictví nemusí případné zájemce stát mnoho času, důležitá je pravidelnost.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Město Příbor

od 21 480 do 32 290 Kč/měsíc

Detail

Šilhánek a syn, a.s.

od 115 do 165 Kč/hod.

Detail

BOHEMIATEX logistika s.r.o.

od 27 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků