Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Petřvaldský Domov Březiny navštívila vláda

Vládní delegace dorazila do Moravskoslezského kraje. Mezi ministry, kteří v minulých dnech do našeho regionu přijeli, byla i Jaroslava Němcová, ministryně práce a sociálních věcí v demisi. Natáčeli jsme v Domově Březiny v Petřvaldu u Karviné.

Každou poslední středu v dubnu tady staví májku. Oblíbenou tradici v Domově Březiny dodrželi i letos. Tentokrát s vzácnou návštěvou. Domov Březiny byl mezi místy, o které se podrobněji zajímala ministryně Jaroslava Němcová. "Pro mě to je obrovská zkušenost a já vím, že kraj funguje. Vím, jak financuje sociální služby, jak tvoří, plánuje síť a tak dále. Pro mě jsou cenné ty zkušenosti přímo z terénu," říká Jaroslava Němcová.

Domov Březiny má 156 uživatelů, 99 z nich je ve zvláštním režimu. "My tu jsme jak punčky v másle, máme se tu úžasně," říká jeden z obyvatel. V domově Březiny žije i Žofie Ploticová. Tato dáma slaví 1. května neuvěřitelné 104té narozeniny. "Normálně žít. Nic nepřehánět. To je to nejlepší. Já jsem žila vždycky normálně," říká oslavenkyně. 

Kdysi sloužil jako ubytovna pro horníky, v roce 1975 se z něj stal domov důchodců. Je rok 2018 a domov nutně potřebuje rekonstrukci. "Chceme stavět pasivní dům, který je bez energetické náročnosti. Jeho provoz bude velice levný. Samozřejmě jeho výstavba je dražší, ale vrátí se to v provoze," říká ředitel Pavel Zelek. 

Projekt je ve fázi podání žádosti o územní rozhodnutí. Termín dokončení kompletní rekonstrukce a výstavby nového Domova je naplánován ke konci roku 2021.
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Krajská hygienická stanice Libereckého kraje se sídlem v Liberci-001

od 22 980 do 33 790 Kč/měsíc

Detail

Kasia vera s.r.o. - sídlo Říčany

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků