Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajský soud poslal šmejda na 6 let za mříže

Obchodník s krémy na křečové žíly za 5 tisíc půjde do vězení. Krajský soud v Ostravě vyměřil 6 let vězení Janu Morárovi, který důvěřivým důchodcům nabízel krémy za jednu korunu. Nakonec ale museli zaplatit 5 tisíc. Takto podvedl a nebo se pokusil podvést asi 1300 lidí.

Jan Morár se rozhodl, že zbohatne na úkor důvěřivých důchodců. Najal si několik hostesek, které nabízely seniorům mast na křečové žíly. Důchodci byli nadšeni, protože mast stála pouhou korunu. Samozřejmě to mělo háček - podpis. “Podmínkou pro získání toho krému byl podpis listin. Poškozeným bylo zamlčeno, že tím podpisem se stávají členy drogerijního klubu. Z členství jim vyplývala povinnost zaplatit aktivační poplatek 4650,- korun,” uvedl žalobce Petr Kondělka.

Důchodci se pak nestačili divit, když jim začaly chodit výhružné dopisy, že mají zaplatit. Mnozí se zalekli a opravdu částku uhradili. Obžalovaný získal asi půl milionu korun. Celkem ale fintu vyzkoušel na přibližně 1300 lidech.

Při vynášení rozsudku musela soudkyně přečíst všech 1300 jmen poškozených, což zabralo přibližně 3 hodiny. “Obžalovaný byl uznán vinným z podvodu a byl mu uložen trest odnětí svobody v délce trvání 6 let,” tlumočil výrok soudu mluvčí Jiří Barč.

Morár se na podvodu podílel ještě se společníkem. Ten ale zemřel ještě před začátkem hlavního líčení.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

ZF Electronics Klášterec s.r.o.

od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Kaufland Orlová

od 110 Kč/hod.

Detail

SAMOHÝL MOTOR a.s. - prac.

od 15 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků