Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stodolní ulice v Ostravě je o něco bezpečnější

Ostravským policistům se po náročném pátrání podařilo dopadnout zloděje, který si ze Stodolní ulice udělal jakousi banku. Muž z Brna do Ostravy dojížděl na víkend a po nocích okrádal hosty restaurací a klubů. Bral hlavně mobily a peníze.

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho ztrhne. V případě 38letého zloděje z Brna to trvalo opravdu dlouho. Od roku 2015 a až do letošního dubna totiž jezdil o víkendech na Stodolní, jako na brigádu. Vybíral si podnapilé hosty klubů, kteří si nedávali pozor na své věci. “Sedl si na bar, něco si objednal a pozoroval co se děje. Když někdo opustil své věci, využil toho a odcizil celé kabelky nebo z nich vzal peněženky a mobily,” popsal postup nenechavce policista Radim Bouchner.

Ukradené mobily a cennosti prodával buď náhodným lidem a nebo je nosil do zastaváren v Ostravě. Dokonce se přitom neostýchal prokázat vlastním občanským průkazem. Spoléhal zřejmě na to, že ho nikdo nezná a dosud nebyl soudně trestán. “Prověřování bylo velmi komplikované. Na Stodolní je velká anonymita. Žádné stopy z místa činu policie neměla zajištěné a ani kamerové systémy v podnicích nejsou,” dodal kriminalista.

Za jeden víkend dokázal okrást i sedm hostů a byl tak drzý, že se do některých klubů vrátil i několikrát za noc. Policisté mu zatím prokázali 50 krádeží se škodou 330 tisíc korun. Šetření ale pokračuje a je možné, že toho má na svědomí ještě více.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy