Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva muži z Karviné nutili k prostituci svou kamarádku

Konec jednoho kamarádství bude zřejmě znamenat soudní proces se dvěma muži z Karviné, kteří se znají už od dětství. Podle obžaloby měli nutit k prostituci přítelkyni jednoho z nich. Nyní ale házejí vinu jeden na druhého. Rozpory by mohla vysvětlit žena. Jenže tu se soudu zatím nepodařilo předvolat.

Dva kamarádi z Karviné se znají už od malička. Kdysi byli sousedé. Po letech se se znovu potkali a jeden druhému nabídl, že u něj může bydlet. To se zrovna vrátil z vězení, kde už oba byli mnohokrát za krádeže i loupeže. Ukázalo se, že ale bydlí se svou přítelkyní, kterou zneužíval k prostituci. Tak se domluvili a u nemocnice v Karviné ji nabízeli klientům oba. “Obžalovaným je kladeno za vinu, že pod pohrůžkou násilí a za poskytování návykových látek měli donutit poškozenou k provozování prostituce. Vydělané peníze ji odebírali. Hrozí jim 5-12 let vězení,” uvedl mluvčí soudu Jiří Barč.

Jeden z obviněných veškerá obvinění odmítl. Dokonce tvrdil, že se dívky zastával, když ji druhý muž mlátil a nutil k prostituci. Také řekl, že kdyby to věděl dříve, raději by bydlel ve sklepě. “Obžaloba byla podána pro zločin obchodování s lidmi, vydírání a přečin nedovoleného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy,” upřesnila žalobkyně Veronika Vlčková.

Rozpory ve výpovědích by mohla objasnit poškozená dívka. Ta je ale zřejmě neustále v pohybu a nikdo netuší, kde vlastně bydlí. V 17ti utekla z výchovného ústavu a od té doby se nikde trvale nezdržuje. Podle obžalovaného muže se prostitucí živila i v minulosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy