Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská ZUŠ se prezentovala na veřejnosti

Nadační fond operní pěvkyně Magdaleny Kožené pomáhá zviditelnit umělecké vzdělávání a to formou happeningové akce nazvané ZUŠ Open. Žáci všech oborů napříč celou republikou prezentují své dovednosti na veřejnosti. Podruhé také v Karviné.

Základní umělecká škola Bedřicha Smetany se podruhé připojila k velké celorepublikové happeningové akci nazvané ZUŠ Open.

“Dnes se nám představí všechny čtyři obory, které vyučujeme, je to obor hudební, taneční, výtvarný a literárně dramatický,” upřesnil ředitel ZUŠ B.Smetany Kamil Novák.

Obor hudební si například v pěti letech vybral Przemysław Orszulik. V současné době ovládá hru na kytaru, bicí, klávesy a zpěv.

“Za zkoušku člověk nic nedá a možná se najde nějaký talent, který se tady v té škole bude zdokonalovat a pak vykvete jako růže ,” řekl Przemysław Orszulik.

Zpěv a hru na klávesy si v pěti letech vybral Vojtěch Kuchař.

“Je to dobré, můžeme ukázat lidem, kteří nechodí na ZUŠku a kteří si myslí, že umění je zbytečná věc a proč s tím ztrácíme čas, že se to dá využít i smysluplně a je to smysluplné využití času, dodal Kuchař.

A to je i hlavní smysl této hapenningové akce. Ukázat veřejnosti, co všechno se žáci naučili a přitáhnout pozornost dalších malých zájemců.

Nahlásit chybu

K tématu

Po stopách soch Kurta Gebauera

Tvorbu sochaře Kurta Gebauera přibližuje pátrací hra. Její účastníci díky ní objeví práce tohoto umělce umístěné ve veřejném prostoru v Opav...


Nejčtenější zprávy