U vypalování trávy v Rychvaldu málem uhořel senior

Jak už jistě z našeho zpravodajství víte, plošné vypalování trávy je zakázáno a hrozí za něj vysoká pokuta. V Rychvaldu toho ale nedbal důchodce a málem ho to stálo život. Oheň se mu totiž vymkl z rukou, v kouři se mu udělalo špatně a nebýt souseda, možná by se udusil.

V pondělí po poledni, kdy bylo na teploměru téměř 30 stupňů Celsia, se 76letý důchodce z Rychvaldu rozhodl, že udělá pořádek na zahradě. Tráva, kterou posekal, už byla suchá a tak ho napadlo, že jí spálí. Nedal ji ani na hromadu, ale rovnou zapálil. Foukal silný vítr a tak netrvalo dlouho a oheň se nekontrolovaně začal šířit. “Udělal si ohníček na své zahradě a včera byl dost vítr. Přeskočilo to přes plot a už to bylo. Blázínek. Copak to se dělá?” kroutil hlavou soused a mluvčí hasičů Petr Kůdela dodal: “Ani trávu neshrabal na jednu hromadu, zapálil ji na celé ploše. Při poryvech větru se oheň rozšířil na další louku a současně ho popálil na obličeji.”

Důchodce se snažil oheň uhasit, ale bylo to nad jeho síly. Plameny ho sežehly a navíc se nadýchal kouře. Udělalo se mu špatně a zůstal v ležet v požářišti. Naštěstí si toho všiml soused. “Ten pán už by tady dneska nebyl. Byl už zesláblý, dehydrovaný a Zdenek ho vytáhl z ohně. Vlastně ho zachránil,” popsal.

Důchodce byl ošetřen a odvezen do nemocnice. Hasiči se postarali o likvidaci ohně na ploše asi 100 krát 25 metrů. V této souvislosti znovu varují, že plošné vypalování trávy je zakázáno. Důchodci teď hrozí pokuta až 25 tisíc korun.
Mikulášské odpoledne s rozsvěcením vánočního stromu v Bílovci

Dnes 13:00 - 13:20
Celý MS kraj, Slezské náměstí a zámek, Bílovec

Den pro dětskou knihu v Bílovci

Dnes 13:00 - 13:20
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 15:00 - 07.12. 13:20
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků