Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dominik Hašek odstartoval Závod Míru v Krnově

Z Hlavního náměstí v Krnově odstartoval Závod Míru cyklistů do 23 let. A to dvoukilometrovou časovkou ulicemi města. Jako první vyrazil na trať jako předjezdec Dominik Hašek. Brankář zlatého hokejového týmu z olympijských her v Naganu.

Prologem začal v Krnově Závod Míru cyklistů do 23 let. Slavnostně ho zahájil bývalý hokejový brankář Dominik Hašek, který si ho jako čestný host projel jako první.

“Na začátku mě lidi trochu vyhecovali, tak jsem zbytečně zabral od začátku moc naplno a v tý druhý půlce už mě tlačilo na plících a jak se říká, dojížděl jsem na kyslíkový dluh, ale bylo to fajn,” říká Dominik Hašek, čestný host závodu

Po Dominikovi Haškovi se na startu postupně představilo 128 těch nejlepších jezdců z 22 zemí světa. S vůbec nejlepším časem 2 minuty a 12 sekund dojel do cíle Nor Tiller. Z našich si vedl nejlépe Roman Lehký.

“Nejelo se mi špatně. ale mohlo to být určitě lepší,” uvádí Roman Lehký, český jezdec

“Na to, že to byly dva kilometry, tak ke konci to bylo pěkně dlouhý,” popisuje své pocity Matěj Štibingr, český jezdec

Nejtěžší pro závodníky bude úsek etapy na Dlouhé stráně, který pojedou hned dvakrát.

“Tam to bude rozhodující. Buď bude dobrej den a vyjedou se dobře, nebo ne,” uvádí Roman Lehký, český jezdec

Atmosféra na spíše seznamovací etapě Závodu míru byla skvělá. Hlavní náměstí tak bylo plné fanoušků, kteří při příjezdu každého z jezdců bubnovali na rozestavěné zábrany.

“Já jsem moc ráda, že město Krnov opakovaně je hostitelem té největší špičky cyklistů v rámci Závodu míru do 23 let . Věřím, že to není naposledy,” pochvaluje si závod Jana KOukolová Petrová, starostka Krnova

“Já si myslím, že krnovské náměstí je jedna velká párty a ta cyklistika v Krnově prostě má svoje opodstatnění,“ říká Jan Krkoška, místostarosta Krnova

Závěrečnou etapu i celý Závod míru U23 vyhrál Slovinec Tadej Pogačar. Z našich si vedl nejlépe Jakub Otruba, který skončil na 24. místě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy