Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Simulovaná dopravní nehoda prověřila záchranáře

V Karviné-Dolech se stala dopravní nehoda, při které havaroval autobus plný cestujících. Naštěstí šlo o taktické cvičení, které mělo prověřit spolupráci složek integrovaného záchranného systému a také traumatologický plán rájecké nemocnice.

Taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému se odehrálo na křižovatce u bývalého Dolu Barbora v Karviné. Přivolány byly k dopravní nehodě, při které se srazil autobus se stavebním strojem a převrátil se na bok. V autobuse se různě zranila dvacítka mladých lidí a dětí, tři lidé přišli o život.

“Se nejdříve musí zjistit rozsah celé události, co nejdříve nahlásit na operační středisko, přivolat potřebné posily a pak se třídí ti zranění a nemocni podle toho, kdo nejdřív potřebuje vyprostit, kdo nejdřív potřebuje ošetřit, odsunout do nemocnice,” vysvětlil ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Roman Gřegoř.

“Činností hasičů na místě při příjezdu je, že se starají o zraněné, také náš velitel zásahu rozhoduje o tom, kde bude místo ke třídění osob,” řekl mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

Tato místa byla označena barevnými vlajkami, k zelené nosili hasiči cestující s lehkým zraněním, žlutá byla určena pro středně těžce zraněné, červená pro těžká zranění, která měla prioritu a a černá pro mrtvé.

“Byl jsem na místě té havárie simulované, tam ten integrovaný záchranný systém fungoval bezvadně, všichni se chovali profesionálně, fungovalo i to třídění pacientů,” dodal náměstek hejtmana MSK Martin Gebauer.

Druhá část cvičení proběhla v karvinské rájecké nemocnici, kde se prověřoval traumatologický plán. Podrobnější reportáž připravujeme do sobotního vydání Karvinského expresu.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

MB TOOL s.r.o. - provozovna Olomoucká

od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Vojenský technický ústav, s.p. - Slavičín

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků