Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná si připomněla život v 80. letech

Obyvatelé Karviné se opět mohli vrátit v čase a to konkrétně do 80. let minulého století. V Karviné-Hranicích se totiž konal v pořadí třetí Retro den. K vidění byla historická auta, kola, stánky s dobovými potravinami a oblečením a také fotografie města z této doby.

Obyvatelé Karviné měli možnost připomenout si osmdesátá léta a to prostřednictvím Retro dne, který se konal v Karviné-Hranicích. Nechyběly dobové potraviny a oblečení, hudební vystoupení a také fotografie z té doby.

“Osmdesátá léta ty byly dobrý, byli jsme mladí, šikovní, takže to šlo.” “Vidíme, že se to hodně změnilo, už tady nestojí paneláky, co tady chybí,” řekli návštěvníci akce.

Velkou pozornost budila historická auta. Svou oktávii propůjčil k fotografování a vyzkoušení i projížďce její majitel Jaroslav Pivoda.

“Jjá jsem si přišel pouze zavzpomínat, protože některá vozidla jsem taky vlastnil.” “Lepší jsou tyto auta než ty, co jezdí teď, protože mají jednodušší motory, moc se nekazí jsem slyšel.” řekli návštěvníci akce.

Retro den souvisel se tříděním odpadů, první příchozí mohli za správně vytřídění odpad získat v retro spořitelně vkladní knížku na nákup levného občerstvení. Retro den osmdesátých let byl v pořadí třetí a poslední akcí, kterou město pro obyvatele připravilo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy