Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zlatá tretra byla opět nabitá hvězdami a super výkony

57. ročník Zlaté tretry je za námi a byl opět plný super výkonů nejlepších atletů světa. Neztratili se ani naši reprezentanti. Oštěpař Jakub Vadlejch porazil olympijského šampiona Röhlera a zvítězil. Asi nejhodnotnější výkon předvedl mladý kubánský supertalent Echevarría, který výkonem 866 centimetrů vylepšil rekord mítinku.

Aktuální forma oštěpaře Jakuba Vadlejcha dávala tušit, že bude na Zlaté tretře favoritem a to se jednoznačně potvrdilo. Výkonem 86 metrů 36 centimetrů přehodil i Němce Thomase Röhlera a zvítězil. “Foukal proťák a i tak jsem dokázal hodin 88 metrů. Všichni se mi tam už smějí, že v takových podmínkách hodím tak daleko,” kroutil hlavou oštěpař Jakub Vadlejch.

Padaly i rekordy mítinku. O první se postaral katarský výškař Baršim, když po napínavém souboji s Ukrajincem lysenkem skočil 238 centimetrů. Náš Bába dal jen 2015 a skončil 8. „Na začátku závodu jsem se nedokázal koncentrovat a byla mi celkem zima. Potřeboval jsem se ještě víc motivovat. Proto jsem zvyšoval laťku, abych na sebe zvýšil tlak,“ vysvětlil vynechání postupné výšky Baršim.

Druhý rekord mítinku přidal mladý Kubánec Echevarría. Skokem dlouhým 866 cm překonal svůj osobák, rekord Zlaté tretry a zároveň se postaral o nejlepší výkon roku. Diváci byli také zvědaví na sprintery a Justin Gatlin je nezklamal. Zvítězil za 10,03. „V Japonsku jsem si přivodil svalové zranění, ale už jsem zdravý a před závodem jsem se cítil dobře. Rád bych se do Ostravy vrátil, je tady krásná dráha, stadion i skvělé publikum,“ řekl po závodě.

Třetí rekord mítinku přidal novozélandský koulař Thomas Walsh, když vrhl kouli 22 metrů a 16 centimetrů. Náš Staněk vybojoval svým nejlepším letošním výkonem 3. místo.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Liberecký kraj-002 Krajský úřad Libereckého kraje

od 24 770 do 36 470 Kč/měsíc

Detail

Botanico cafe s.r.o. - pracoviště Pv

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Bazény Neuman PLAST

od 12 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků