Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení MS kraje chce pomoci Osoblažsku

Zastupitelstvo Moravskoslezského kraje se zaměřuje na okrajové části našeho regionu a snaží se jim pomoci v rozvoji. Proto chce nyní zaměřit pozornost na Osoblažsko a investovat do zatraktivnění této lokality na Bruntálsku.

Vedení MS kraje se snaží o systémové řešení okrajových částí regionu, kde je vysoká nezaměstnanost, která zapříčiňuje další vylidňování těchto míst. Jednu z takových lokalit je Osoblažsko, které je známé svou úzkolejnou tratí mezi Třemešnou a Osoblahou. Kraj pro tuto oblast vyčlenil 8 milionů korun. “V Bohušově postavíme novou lávku ke zřícenině, dále poskytneme peníze na relaxační zónu ve Slezských Pavlovicích a nejvíce peněz míří na železnici. Budeme opravovat nádraží,” uvedl náměstek hejtmana MS kraje Jan Krkoška.

V srpnu plánují radní návštěvu tohoto mikroregionu. Na výjezdním zasedání rady kraje se setkají se starosty obcí. “Jsme rádi, že jsme nějaké peníze dostali, ale částka 8 milionů je poměrně malá,” řekl místostarosta Osoblahy Martin Kocián.

Slavnostní otevření zrekonstruovaného nádraží ve Slezských Rudolticích je plánováno na počest výročí 100 let České republiky a 120 let od zahájení provozu na trati.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy