Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Extrémní závody pro bruslaře a bikery na Olešné

Nejvytrvalejší inlinisté a bikeři se o víkendu potkali na Olešné v extrémních 24hodinových závodech. Letos byly kvůli nepříznivému deštivému počasí náročnější než kdy jindy. I tak byla chuť dokončit závod silnější než bolest svalů, zima a promočené oblečení.

Poslední červnový víkend patřil na Olešné všem milovníkům inline bruslení a nově také bikerům z celé republiky, kteří se rozhodli změřit síly a vytrvalost ve 24hodinovém extrémním závodu.

“Soutěžily jsme v ženách - hobby čtveřice, moc jsme si to užily.” “Když si sečtete zimu, déšť, 24 hodin na bruslích a k tomu všechno mokré na sobě, tak to nebyla žádná pecka, ale na konci sluníčko a jsme třetí, tak jsme rádi,” prozradili bruslaři.

Pro bruslaře byl připraven okruh dlouhý 4,5 kilometrů, zvítězil ten, kdo ho zvládl ujet nejvíckrát za 24 hodin, na bikery čekala trať Palkovické hůrky o délce 14 kilometrů.

“Těch dvacet kol jsem měl cíl, ale pak jsme se honili s jedním závodníkem, na konec mě předjel, byl lepší,” zhodnotil biker Marek Navrátil.

Letos se kromě fyzické zdatnosti prověřovala i psychická odolnost vůči nepřiznivému počasí, už samotný start provázel vydatný déšť.

“Myslím si, že máme za sebou nejtěžší inline, protože jsme jeli celých 24 hodin v dešti. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem závodníkům, že podali skvělé výkony,” dodal Libor Uher, ředitel závodů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy