Mladík ohlásil bomby v nákupních centrech ve FM

Dobrou práci odvedli kriminalisté, když velmi rychle zadrželi mladíka, který několikrát vyhrožoval odpálením výbušnin v nákupních centrech ve Frýdku-Místku. Policisté spolu s dalšími složkami záchranného systému museli vždy obchody evakuovat a prohledat. Pachatel má 20 let.

Stáhnout video

V minulém týdnu byly ve Frýdku-Místku policisté i ostatní složky integrovaného záchranného systému na nohou. Po tři dny totiž byly v nákupních centrech nahlášeny nástražné výbušné systémy. Pachatel použil internet a takto zněla jedna ze zpráv: “Nesnáším lidi, nesnáším vás, nesnáším život. Dám vám ale šanci. Ve Frýdku-Místku v obchodním centru jsou čtyři bomby. Pokud je najdete do devatenácti, vyhráli jste. Pokud ne, smůla. Život je svině, “ zopakovala text mluvčí PČR Frýdek-Místek Karolína Bělunková.

Specialisté na kyberkriminalitu museli vynaložit mnoho sil, aby nakonec zásahová jednotka muže zadržela. Bylo to po poslední zprávě, která končila: "nashle v hrobě." “Po vyhodnocení a operativní činností ve spolupráci s kolegy z útvaru analytiky a kyberkriminality jsme v pátek zadrželi pachatele,” uvedl kriminalista Jan Syslo.

Mladík se k motivu svého jednání nevyjádřil, ale prý toho lituje. Podle policejních specialistů to s počítačem uměl. “Lituje toho a tvrdí, že neví, co ho k tomu vedlo,” doplnil Syslo

Za šíření poplašné zprávy hrozí obviněnému 5 let vězení. Škoda ještě nebyla vyčíslena, ale pravděpodobně půjde do statisíců a mladík ji bude muset hradit. Do vazby soud muže nevzal, protože se přiznal, je dosud netrestaný a má i práci.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků