Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík ohlásil bomby v nákupních centrech ve FM

Dobrou práci odvedli kriminalisté, když velmi rychle zadrželi mladíka, který několikrát vyhrožoval odpálením výbušnin v nákupních centrech ve Frýdku-Místku. Policisté spolu s dalšími složkami záchranného systému museli vždy obchody evakuovat a prohledat. Pachatel má 20 let.

V minulém týdnu byly ve Frýdku-Místku policisté i ostatní složky integrovaného záchranného systému na nohou. Po tři dny totiž byly v nákupních centrech nahlášeny nástražné výbušné systémy. Pachatel použil internet a takto zněla jedna ze zpráv: “Nesnáším lidi, nesnáším vás, nesnáším život. Dám vám ale šanci. Ve Frýdku-Místku v obchodním centru jsou čtyři bomby. Pokud je najdete do devatenácti, vyhráli jste. Pokud ne, smůla. Život je svině, “ zopakovala text mluvčí PČR Frýdek-Místek Karolína Bělunková.

Specialisté na kyberkriminalitu museli vynaložit mnoho sil, aby nakonec zásahová jednotka muže zadržela. Bylo to po poslední zprávě, která končila: "nashle v hrobě." “Po vyhodnocení a operativní činností ve spolupráci s kolegy z útvaru analytiky a kyberkriminality jsme v pátek zadrželi pachatele,” uvedl kriminalista Jan Syslo.

Mladík se k motivu svého jednání nevyjádřil, ale prý toho lituje. Podle policejních specialistů to s počítačem uměl. “Lituje toho a tvrdí, že neví, co ho k tomu vedlo,” doplnil Syslo

Za šíření poplašné zprávy hrozí obviněnému 5 let vězení. Škoda ještě nebyla vyčíslena, ale pravděpodobně půjde do statisíců a mladík ji bude muset hradit. Do vazby soud muže nevzal, protože se přiznal, je dosud netrestaný a má i práci.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail