Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pyrofilní sadista z Ostravy by měl do vězení na 23 let

Krajský soud velmi rychle rozhodl v případu 19letého pyrofilního sadisty z Ostravy, který na několika místech brutálně zmlátil bezdomovce a několik jich také zapálil. Ve vězení by měl strávit 17 let. Mladíka prý sexuálně uspokojovalo, když viděl někoho hořet.

Z celkem 5 trestných činů se před Krajským soudem v Ostravě zpovídal 19letý mladík z Ostravy. “Obžalovaný se měl dopustit úvěrového podvodu, pokusu vraždy, majetkových trestných činů, pokusu těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví,” vyčetl mluvčí soudu Jiří Barč.

Jde o pyrofilního sadistu, kterého sexuálně vzrušovalo, když viděl někoho hořet. Proto se ve Frýdku- Místku, Horní Datyni a Ostravě scházel s bezdomovci. Buď je brutálně zmlátil a nebo se s nimi opil a když usnuli, zapálil je. “Měl na ně útočit razantním a agresivním způsobem. Údery, kopy i nášlapy a když se nacházeli pod vlivem alkoholu a spali, snažil se je zapalovat,” říká žalobce David Bartoš.

Soud případ rozdělil na dvě části. Obžalovaný se totiž v minulosti navíc dopustil krádeží a tak byl odsouzen za majetkovou trestnou činnost a zapalování bezdomovců k 6 letům vězení, plus k dalším 17 letům za fyzické útoky na bezdomovce. Jeden z nich totiž po útoku zemřel. Celkem by tedy měl mladík strávit ve vězení 23 let. Podrobí se také sexuologické léčbě a navíc musí zaplatit odškodné pozůstalým a jednomu zmrzačenému bezdomovci.  
Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Zítra
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

STV GROUP a.s. - Polička

od 22 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Policie ČR UPVSP, Vzdělávací zařízení Brno

od 100 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků