Důchodce ze Sluníčka přijely potěšit folklórní soubory

V pondělí začal v Ostravě tradiční festival Folklór bez hranic. Soubory z celého světa předvádějí své umění po celém městě. V úterý navštívili dva z nich důchodce v Domově pro seniory Sluníčko a vystoupení se všem moc líbila.

Jako první se obyvatelům Domova pro seniory Sluníčko představil v rámci Folkloru bez hranic pražský soubor Bejvávalo, který je složen z bývalých tanečníků, kteří ale stále mají chuť vystupovat. Nejstarší člen se narodil v roce 1943. Na jejich výkonech se ale věk vůbec nepodepsal. “Postupně se z té touhy jen si tak pro radost zatancovat na pár zkouškách vzniklo to, že jsme se rozhodli tu radost rozdávat i dál. Jezdíme na festivaly, vystupujeme,” vysvětluje popisuje činnost souboru Bejvávalo Radka Tesárková.

Důchodcům se představil i soubor ze Srbska, který už má čtyriceti letou tradici. Do Sluníčka jezdí účastníci festivalu Folklor bez hranic už řadu let a vždy jsou vřele přivítáni. “Velice se mi to líbí,” říká jedna z divaček a další ji doplňuje: “To mládí, ta krása....je to opravdu perfektní.”

Ředitelka Domova pro seniory Sluníčko Hana Ježková vysvěluje: “Je to hodně důležité, hlavně mezigeneračně. Když ti mladí přijdou, oni reagují velice dobře. Opravdu jim to pomáhá.” I když část vystoupení propršelo a dokonce se kvůli tomu musel na chvíli program přerušit, všichni byli nadšeni a notovali si spolu s muzikanty.
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 18.10. 21:15
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 21:15
Celý MS kraj, Městský úřad Jablunkov

Spisovatelé do knihoven - Ondřej Hložek / autorské čtení

22.10. 18:00 - 18.10. 21:15
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu