Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Důchodce ze Sluníčka přijely potěšit folklórní soubory

V pondělí začal v Ostravě tradiční festival Folklór bez hranic. Soubory z celého světa předvádějí své umění po celém městě. V úterý navštívili dva z nich důchodce v Domově pro seniory Sluníčko a vystoupení se všem moc líbila.

Jako první se obyvatelům Domova pro seniory Sluníčko představil v rámci Folkloru bez hranic pražský soubor Bejvávalo, který je složen z bývalých tanečníků, kteří ale stále mají chuť vystupovat. Nejstarší člen se narodil v roce 1943. Na jejich výkonech se ale věk vůbec nepodepsal. “Postupně se z té touhy jen si tak pro radost zatancovat na pár zkouškách vzniklo to, že jsme se rozhodli tu radost rozdávat i dál. Jezdíme na festivaly, vystupujeme,” vysvětluje popisuje činnost souboru Bejvávalo Radka Tesárková.

Důchodcům se představil i soubor ze Srbska, který už má čtyriceti letou tradici. Do Sluníčka jezdí účastníci festivalu Folklor bez hranic už řadu let a vždy jsou vřele přivítáni. “Velice se mi to líbí,” říká jedna z divaček a další ji doplňuje: “To mládí, ta krása....je to opravdu perfektní.”

Ředitelka Domova pro seniory Sluníčko Hana Ježková vysvěluje: “Je to hodně důležité, hlavně mezigeneračně. Když ti mladí přijdou, oni reagují velice dobře. Opravdu jim to pomáhá.” I když část vystoupení propršelo a dokonce se kvůli tomu musel na chvíli program přerušit, všichni byli nadšeni a notovali si spolu s muzikanty.

Nahlásit chybu


K tématu
ALGON, a.s. - pracoviště
Staré Město
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail