Důchodce ze Sluníčka přijely potěšit folklórní soubory

V pondělí začal v Ostravě tradiční festival Folklór bez hranic. Soubory z celého světa předvádějí své umění po celém městě. V úterý navštívili dva z nich důchodce v Domově pro seniory Sluníčko a vystoupení se všem moc líbila.

Jako první se obyvatelům Domova pro seniory Sluníčko představil v rámci Folkloru bez hranic pražský soubor Bejvávalo, který je složen z bývalých tanečníků, kteří ale stále mají chuť vystupovat. Nejstarší člen se narodil v roce 1943. Na jejich výkonech se ale věk vůbec nepodepsal. “Postupně se z té touhy jen si tak pro radost zatancovat na pár zkouškách vzniklo to, že jsme se rozhodli tu radost rozdávat i dál. Jezdíme na festivaly, vystupujeme,” vysvětluje popisuje činnost souboru Bejvávalo Radka Tesárková.

Důchodcům se představil i soubor ze Srbska, který už má čtyriceti letou tradici. Do Sluníčka jezdí účastníci festivalu Folklor bez hranic už řadu let a vždy jsou vřele přivítáni. “Velice se mi to líbí,” říká jedna z divaček a další ji doplňuje: “To mládí, ta krása....je to opravdu perfektní.”

Ředitelka Domova pro seniory Sluníčko Hana Ježková vysvěluje: “Je to hodně důležité, hlavně mezigeneračně. Když ti mladí přijdou, oni reagují velice dobře. Opravdu jim to pomáhá.” I když část vystoupení propršelo a dokonce se kvůli tomu musel na chvíli program přerušit, všichni byli nadšeni a notovali si spolu s muzikanty.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Hájek a Boušová, spol. s r.o.

od 17 000 Kč/měsíc

Detail

Luboš Král - 01

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

LARDIS s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků