Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté v MS kraji zpřísnili kontroly motorkářů

Blíží se další prázdninový víkend a proto pro vás máme jedno varování. V letních měsících jsou velmi časté tragické nehody motorkářů a nejvíce jich vyjíždí právě ve volných dnech. Jen o minulém víkendu jeden z nich po bouračce na Frýdeckomístecku zahynul a další se těžce zranil.

Asi každý si jistě všiml, že na silnicích neustále přibývá motorek a skůtrů. S tím je spojen i nárůst počtu dopravních nehod, které jsou bohužel často tragické, protože motorkáři patří s cyklisty a chodci mezi nejohroženější účastníky provozu. O uplynulém víkendu zahynul například motorkář, který havaroval v zatáčkách nad přehradou Šance u Starých Hamrů. “Během transportu na palubě vrtulníku došlo k selhání krevního oběhu. Záchranáři zahájili resuscitaci a muže předávali na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice za probíhající resuscitace,” říká mluvčí Zdravotnické záchranné služby MS kraje Lukáš Humpl.

Od začátku prázdnin se policisté na motorkáře zaměřují. Poslední akce se konala ve středu v obci Bílá na Frýdeckomístecku. Každý motorkář, který nezpůsobil žádný přestupek, dostal od policie reflexní šle. Dobrá viditelnost motorkáře, může zachraňovat životy. “Ty ochranné prvky zatím lidé neřeší. Řeší je, až když se vybourají, ale to je pozdě. Dnes je na trhu spousta oblečení, které je těmi prvky kvalitně vybaveno. Nešetřit na tom. Nekupovat to na internetu, ale přijít, vyzkoušet a nechat si poradit od profesionálů. Tato investice se vyplatí,” potvrzuje  instruktor autoškoly Marek Stibor.

Policisté také nabádají motorkáře, aby nepřeceňovali své schopnosti a nejezdili rychle. Ohleduplní a pozorní by ale měli být i řidiči aut. Často se totiž stává, že motorku přehlédnou a nedají ji přednost v jízdě.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Základní škola a Mateřská škola Dolní Dubňany, okres Znojmo

od 19 500 Kč/měsíc

Detail

NOVIKOVA CZ s.r.o. - okres Pardubice

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

DH Mont s.r.o. - Příkop

od 16 900 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků